طراحان هنری «هفت‌خان اسفندیار» معرفی شدند

طراحان هنری «هفت‌خان اسفندیار» معرفی شدند

سهیل دانش‌اشراقی، مرتضی نجفی و علی شفیعی، طراحان هنری نمایش موزیکال «هفت‌خان اسفندیار» به کارگردانی حسین پارسایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلانی، سهیل دانش‌اشراقی طراحی صحنه، لباس و اکسسوار، مرتضی نجفی طراحی نور و مدیر تصویربرداری و علی شفیعی طراحی گریم نمایش موزیکال «هفت‌خان اسفندیار» به کارگردانی حسین پارسایی را برعهده دارند.

دانش اشراقی پیش از این طراحی صحنه و لباس نمایش‌های «لامبورگینی»، «الیور توئیست»، «مرد بالشی»، «نفرین قحطی‌زدگان» را بر عهده داشته است.

طراحی صحنه آثار سینمایی «مسخره باز»، «روز صفر» و «روشن» از دیگر فعالیت‌های دانش اشراقی است. او برای طراحی صحنه فیلم‌های «مسخره باز» و «روز صفر» کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر و برای طراحی صحنه فیلم «روزی روزگاری آبادان» برنده این جایزه شد.

دانش اشراقی بعد از نمایش موزیکال «الیور توئیست» دومین تجربه همکاری خود با حسین پارسایی را در «هفت‌خان اسفندیار» به نمایش می‌گذارد.

همچنین مرتضی نجفی به عنوان نورپرداز، فیلمبردار و مدیر فیلمبرداری تاکنون موفق به دریافت سیمرغ بلورین بابت فیلم‌های سینمایی «تومان»، «روشن» و «یدو» از جشنواره فیلم فجر شده است.

پروژه اسفندیار دومین همکاری نجفی بعد از نمایش موزیکال «الیور توئیست» با پارسایی است.

علی شفیعی طراح چهره‌پردازی نمایش «هفت‌خان اسفندیار» پیش از این به عنوان طراح چهره‌پردازی در آثاری همچون «قهوه تلخ»، «شهرزاد»، «پل چوبی» و «اتوبوس شب» حضور داشته است.

یوسفعلی میرشکاک به عنوان مشاور محتوایی در این اثر حضور دارد.

«هفت‌خان اسفندیار» برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی و محصول سازمان رسانه‌ای هنری اوج با مشارکت شرکت نور تابان و همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی است که اردیبهشت سال جاری در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

۵۷۵۷

پست بعدی

نمایشگاه‌های هنری اسپانیا برای سالگرد درگذشت پیکاسو

پ آوریل 6 , 2023
ایسنا نوشت: همزمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت «پابلو پیکاسو»، هنرمند پرآوازه اسپانیایی، نمایشگاه‌های ویژه‌ مختص این هنرمند در سراسر جهان و نقاط مختلف کشور او برگزار می‌شود. مجسمه‌ای برنزی از «پابلو پیکاسو» روی نیمکتی در شهر «مالاگا» نصب شده است که او را در میانسالی به همراه یک دفترچه یادداشت […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000