جنجال حذف نام عادل فردوسی‌پور از دیالوگ پژمان جمشیدی

جنجال حذف نام عادل فردوسی‌پور از دیالوگ پژمان جمشیدی

ایسنا نوشت: در بازپخش اخیر سریال «پژمان» در شبکه تماشا، نام عادل فردوسی‌پور و برنامه «۹۰» حذف شد و برخی رسانه‌ها با انتشار فیلم اصلی و مقایسه آن با نسخه حذف شده، به این تصمیم صداوسیما واکنش نشان داده‌اند.

نام عادل فردوسی‌پور ـ مجری برنامه «۹۰» ـ در حالی در یکی از بازپخش‌های سریال «پژمان» از تلویزیون حذف شد که این عملکرد این روزها بازتاب گسترده‌ای در بین مخاطبان و همچنین فضای مجازی داشته است. برخی بینندگان نسبت به این رویکرد انتخابی مسوولان پخش، واکنش نشان داده و برخی کارشناسان هم هشدار داده‌اند که رفتارهایی حذفی از این دست، در نهایت منفعتی عاید تلویزیون و صاحبانش نخواهد کرد.

در هفته‌ اخیر ویدئویی مربوط به آخرین بازپخش سریال «پژمان»، در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شده که نشان می‌دهد قسمتی که مربوط به برنامه «۹۰» و عادل فردوسی‌پور بوده، از مکالمه پژمان جمشیدی و سام درخشانی (بازیگران سریال) حذف شده است. این در حالی است که بازپخش مکرر سریال‌هایی از جنس «پژمان» هر بار با مخاطب بسیاری همراه است و برخی حتی چندین باره این قسمت‌ها را تماشا می‌کنند. بر این اساس حذف صحنه‌هایی که زمانی خودِ صداوسیما تولید و پخش‌کننده آن بوده است، از چشمان تیزبین این قشر از بیننده‌ها مخفی نمی‌ماند.

این روزها به واسطه‌ فراگیری فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، تقریبا کمتر اتفاقی است که از چشم عموم مردم دور بماند؛ بنابراین اگر کسی در صحنه‌ پخش‌شده هم متوجه این حذفیات نشود یا اصلا سریال «پژمان» را تماشا نکرده باشد، به احتمال قوی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، با ویدئوی صحنه حذف‌شده در تلویزیون مواجه خواهد شد.

بر این اساس، پیش از همه این پرسش جدی قابل طرح است؛ صداوسیمایی که مدیران ارشدش حداقل در کلام در پی جذب حداکثری و تعامل با مخاطب و جلب اعتماد هستند، چگونه می تواند با جزئی نگری و اعمال سلیقه هایی از این دست، رویکردش را عملیاتی کند؟

سروش صحت سریال «پژمان» را با حضور پژمان جمشیدی (بازیکن سابق تیم‌ ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس) سال ۹۲ در ژانر طنز برای شبکه سه سیما ساخت و بر این اساس اشاره به «۹۰» که در آن زمان پربیننده‌ترین برنامه فوتبالی کشور بود، در این سریال چندان هم پُربیراه نبوده است. اما پخش تلویزیونی برنامه «۹۰» به تهیه‌کنندگی و مجری‌گری عادل فردوسی‌پور در اسفند ماه ۱۳۹۷ همزمان با تغییر مدیریتی متوقف شد.

۲۵۹۲۵۹

پست بعدی

بازیگرِ «نون‌خ»: عملگی می‌کنم اما دیگر در هر نقشی بازی نمی‌کنم

چ آوریل 5 , 2023
مهر نوشت: سیروس میمنت، بازیگر نقش کیوان در سریال «نون‌خ» می‌گوید ترجیح می‌دهد عملگی و کارگری کند اما دیگر در هر اثری بازی نکند. سیروس میمنت، بازیگر «نون‌خ» درباره حضور کمرنگش در فیلم و سریال‌ها و اینکه این سال‌ها بیشتر مشغول نقش‌آفرینی در «نون.خ» بوده است بیان کرد: وقتی کار […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000