رکوردشکنی یک ماهی شگفت‌انگیز در مقابل دوربین در عمق باورنکردنی ۸ کیلومتری دریا!/ عکس

رکوردشکنی یک ماهی شگفت‌انگیز در مقابل دوربین در عمق باورنکردنی ۸ کیلومتری دریا!/ عکس

دیجیاتو نوشت: محققان به‌تازگی موفق به ثبت تصویر یک ماهی در عمق 8336 متری اقیانوس در نزدیکی ژاپن شده‌اند و از این حیث رکورد زده‌اند.

دانشمندان تصویری از یک ماهی در عمق 8336 متری اقیانوس را ثبت کرده‌اند و می‌گویند رکورد ثبت تصویر از عمیق‌ترین ماهی دریاها شکسته شده است. آن‌ها برای انجام این کار یک دوربین خودکار را به گودال ایزو-اوگاساوارا فرستادند و این موجود را مشاهده کردند. گفته می‌شود که این حلزون‌ماهی در نقطه‌ای دیده شده است که احتمالاً حداکثر عمق برای زیست این گونه از ماهی‌ها محسوب می‌شود.

پروفسور «الن جیمیسون» از دانشگاه وسترن استرالیا می‌گوید: «اگر این رکورد شکسته شود، تفاوت آن احتمالاً افزایش اندکی در حد چند متر خواهد بود.» البته او مدعی است که ماهی حاضر احتمالاً می‌تواند در عمق‌های بیشتر هم دوام بیاورد، چون آب‌های گودال ایزو-اوگاساوارا اندکی گرم‌تر از آب‌های گودال ماریانا است.

این حلزون‌ماهی موجودی کم‌سن‌وسال از گونه Pseudoliparis است، اما دانشمندان آن را به دام نینداختند تا دقیق‌تر بررسی‌اش کنند. درعوض چندین ماهی دیگر را در عمق 8022 متری اقیانوس گردآوری کردند که ظاهراً از گونه Pseudoliparis belyaevi بودند.

رکوردشکنی یک ماهی شگفت‌انگیز در مقابل دوربین در عمق باورنکردنی ۸ کیلومتری دریا!/ عکس

جیمیسون می‌گوید: «پیش‌بینی می‌کردیم که عمیق‌ترین ماهی در گودال ایزو-اوگاساوارا و یک حلزون‌ماهی باشد. کلافه می‌شوم وقتی مردم به من می‌گویند ما هیچ چیزی راجع به اعماق دریا نمی‌دانیم؛ چرا که می‌دانیم. اوضاع به‌سرعت درحال تغییر است.»

رکورد قبلی ثبت تصویر از عمیق‌ترین ماهی دنیا در سال 2018 در عمق 8178 متری در گودال ماریانا به ثبت رسیده بود. دانشمندان آن ماهی را که با نام حلزون‌ماهی ماریانا معرفی می‌شود، از سال 2014 می‌شناختند. گفته می‌شود که حلزون‌ماهی‌ها می‌توانند به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس در عمق 6 تا 11 هزار متری برسند.

پست بعدی

حمله جدید اسرائیل به دو منطقه در سوریه؛ 2 غیرنظامی کشته شدند

س آوریل 4 , 2023
رژیم اسرائیل بامداد سه‌شنبه دست به حمله متجاوزانه هوایی جدیدی علیه دو منطقه مختلف سوریه زد که شهادت دو غیرنظامی و خسارات مالی را در پی داشت. کد خبر: 605256 | ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ ۰۸:۱۳:۳۴ اعتمادآنلاین | رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه دست به حمله متجاوزانه هوایی جدیدی علیه دو منطقه مختلف سوریه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000