در نوروز، چه ساعت‌هایی می‌توان به موزه سینما رفت؟

در نوروز، چه ساعت‌هایی می‌توان به موزه سینما رفت؟

تالارهای موزه سینمای ایران در ایام نوروز همه روزه به جز اول و سیزدهم فروردین از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۹:۳۰ میزبان علاقه‌مندان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از موزه سینما، تالارهای موزه سینمای ایران در ایام نوروز (نیمه اول فروردین‌ماه) همه روزه به جز اول و سیزدهم فروردین از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۹:۳۰ میزبان علاقه‌مندان است.

سالن‌های سینماهای موزه (سینما توگراف، سینما فردوس، سینما تمدن) نیز از ساعت ۱۲ ظهر فیلم‌های سینمایی مندرج در جدول اکران سینماهای تهران را نمایش می‌دهند. با توجه به ایام ماه مبارک رمضان درهای محوطه این مجموعه فرهنگی- تاریخی از ۹ تا ۲ بامداد به روی گردشگران و علاقه‌مندان باز خواهد بود و کافه رستوران‌ها بعد از اذان مغرب پذیرای علاقه‌مندان هستند.

در روز سیزدهم فروردین کافه رستوران‌ها و غرفه‌های فرهنگی و صنایع دستی از صبح بسته هستند و از ساعت ۲۰ فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

تالارهای موزه سینمای ایران دارای بخش‌های معاصران، بین‌الملل، کودک، دفاع مقدس، تماشاخانه، نام‌آوران و خانه فرهاد است. این تالارها نمایانگر سیر سرگذشت و تحولات سینمای ایران از آغاز این هنر صنعت تا به امروز است. بازدیدکنندگان این موزه با آغازگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین‌المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز، یادگارها، تصاویر و اسناد شخصی و تندیس هنرمندان بازدید خواهند کرد و در بین بازدید در سالن تماشاخانه که مدل بازسازی شده سینماهای دهه‌های گذشته است، به تماشای گزیده‌ای از فیلم‌های تاریخ سینمای ایران خواهند نشست.
عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود ۲۰۰ ساله دارد و یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستور محمدشاه قاجار ساخته شد و در بخش میانی یک باغ ایرانی قرار گرفته است.

۲۵۹۲۴۷

admin

پست بعدی

عباس قادری آن‌چه را پسرش گفت تکذیب کرد

د مارس 20 , 2023
عباس قادری، خواننده شناخته‌شده‌ای که با وقوع انقلاب از فعالیت پیشین خود بازماند، در هایلایت اینستاگرام خبر مهاجرت دائمی خود را که چند روز پیش توسط پسرش، شهرام قادری منتشر شده بود تکذیب کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ۲۶ اسفند بود که شهرام قادری، با اعلام خبر مهاجرت همیشگی عباس […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000