امیدواریم توافق امضا شده با ایران موجب ثبات در مرزها شود

نخست وزیر عراق ضمن موضع گیری درباره توافق امنیتی امضا شده میان ایران و عراق از عدم نیاز بغداد به نیروهای رزمی خارجی هم سخن گفت.

امیدواریم توافق امضا شده با ایران موجب ثبات در مرزها شود کد خبر: 603151 | ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ ۰۸:۴۰:۵۶ اعتمادآنلاین |

محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر بی نیازی این کشور از نیروهای رزمی خارجی به موضع گیری درباره توافق امنیتی امضا شده میان تهران و بغداد هم پرداخت.

به گزارش مهر، به نقل از الجزیره، نخست‌وزیر عراق گفت: توافق امنیتی‌ که با ایران امضا شده شامل کنترل مرزها و تحویل دادن افراد تحت تعقیب می‌شود. امیدواریم که این توافق موجب ثبات در مرزها شود.

این مقام ارشد عراقی در ادامه با اشاره به این که روابط ایران با امریکا و برخی کشورهای منطقه نباید در عراق بازتاب پیدا کند، به الجزیره افزود: مخالف هر حمله ای به هر کشور همسایه ای از اراضی عراق هستیم.

السودانی گفت: عراق به نیروهای رزمی خارجی نیازی ندارد و دوستان آمریکایی ما این مسئله را درک می‌کنند. به زودی به مرحله خلع سلاح همه گروه ها در عراق خواهیم رسید و هیچ سلاحی خارج از سلطه دولت در کار نخواهد بود.

وی تأکید کرد که مطالبات اهل سنت عرب در عراق ناممکن نیست بلکه حق آنهاست که باید بسیار پیش از این به آنها داده می‌شد.

نخست وزیر عراق همچنین گفت که در چارچوب مبارزه با فساد برخی چهره‌های شاخص محاکمه خواهند شد.

محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق ادامه داد که جریان صدر در انزوای سیاسی به سر نمی‌برد بلکه به علت ناتوانی از تشکیل دولت از صحنه سیاسی عقب‌نشینی کرد.

السودانی برگزاری انتخابات پیش از موعد را مشروط به مصوبه مجلس درباره انحلالش دانست.

admin3

پست بعدی

بزرگترین سونامی، موجی به ارتفاع ۵۲۵ متر!

د مارس 20 , 2023
بزرگ‌ترین سونامی ثبت شده تاریخ معاصر با ارتفاع بی سابقه ۵۲۵ متر در خلیج لیتویا در آلاسکا اتفاق افتاد. پریسا عباسی:‌ در شب ۹ جولای ۱۹۵۸، زمین لرزه ای در امتداد گسل Fairweather در پان‌هندل آلاسکا بیش از ۳۰ میلیون متر مکعب سنگ را در ارتفاعات ساحل شمال شرقی خلیج […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000