افشاگری پس از 53 سال، اسرائیل عامل حمله به هواپیمای لیبی بود

پنجاه سال پیش نیروی هوایی اسرائیل با سرنگونی یک هواپیمای مسافربری لیبی که به طور تصادفی بر فراز پایگاه ارتش این رژیم پرواز کرد، 108 نفر را کشت.

افشاگری پس از 53 سال، اسرائیل عامل حمله به هواپیمای لیبی بود کد خبر: 602977 | ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ۲۱:۰۵:۲۶ اعتمادآنلاین |

یک نشریه اسرائیلی براساس اسناد آرشیو ملی این رژیم فاش کرد که این ارتش اسرائیل بوده که هواپیمای لیبی را رد سال 1970 هدف قرار داده و ساقط کرده بود.

به گزارش شفقنا؛ روزنامه هاآرتض نوشت: پنجاه سال پیش نیروی هوایی اسرائیل با سرنگونی یک هواپیمای مسافربری لیبی که به طور تصادفی بر فراز پایگاه ارتش این رژیم پرواز کرد، 108 نفر را کشت. صورتجلسه کابینه که اخیراً از طبقه بندی خارج شده است، نشان می دهد که چگونه اسرائیل از انجام تحقیقات امتناع ورزید و تلاش کرد این جنایت را توجیه کند.

براساس این گزارش، دولت اسرائیل در جلسه کابینه تصمیم گرفت مسئولیت این حمله جنایتکارانه را نپذیرد و در عوض از ارتش حمایت کند. در این حمله، 108 نفر از 113 سرنشین هواپیما شامل خدمه و مسافران جان باختند.

admin3

پست بعدی

افزایش 38 درصدی تسهیلات بانکی در 11 ماه گذشته

ش مارس 18 , 2023
بنابر گزارش میزان وام پرداختی بانک‌ها در 11 ماه گذشته 38 درصد افزایش داشته‌است. کد خبر: 602932 | ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ۲۱:۴۵:۰۰ اعتمادآنلاین | ‌تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ مبلغ ۳۶۶۹۳.۹ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۱۰۱۳۲.۸ هزار میلیارد ریال (معادل […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000