رازگشایی از این صدای وحشتناک اعماق زمین! + صوت

رازگشایی از این صدای وحشتناک اعماق زمین! + صوت

شنیدن صدای میدان مغناطیسی زمین می‌تواند تصویر بسیار جالبی به افراد بدهد؛ اما ظاهرا این برای تیم دانمارکی کافی نبوده است. به همین خاطر آنها ۳۰ اسپیکر را زیر یکی از میدان‌های اصلی کپنهاگن کار گذاشتند تا افرادی که از آنجا می‌گذرند بتوانند میدان مغناطیسی زمین را در زمان و مکان‌های مختلف تجربه کنند.

صدای میدان مغناطیسی زمین

میدان مغناطیسی زمین شکل ساده‌ای ندارد و به خاطر ذرات خورشیدی به شکل کشیده درآمده است. همچنین جنبه‌های مختلفی در مورد این میدان وجود دارد که دانشمندان هنوز در تلاش برای فهمیدنشان هستند. از طرفی بحث مقایسه میدان زمین با دیگر سیارات نیز همیشه داغ بوده است.

در میان این همه سوال و ابهام تیمی از دانشگاه فنی دانمارک (متشکل از موسیقی‌دانان و دانشمندان) تلاش کرده‌اند با همکاری آژانش فضایی اروپا درک ملموسی از میدان مغناطیسی زمین را ارائه دهند. با توجه به اینکه میدان مغناطیسی زمین مرئی نیست و فقط در شرایط خاصی آن هم در مناطق نزدیک به قطب می‌توان آن را مشاهده کرد، شنیدن صدای آن قطعا ارزشی دوچندان دارد.

اما صدای قهرمان انسان‌ها چگونه به‌دست آمده است؟ این صدای ترسناک، آزاردهنده و عجیب توسط ماهواره‌های ماموریت سوارم آژانس فضایی اروپا ثبت شده‌اند. در سال ۲۰۱۳ بود که ESA سه ماهواره را برای بررسی وضعیت هسته زمین و آب‌وهوا به فضا فرستاد. داده‌های ثبت شده توسط این ماهواره در اختیار دانشمندان قرار گرفت و آنها نیز داده‌ها را به صدا تبدیل کردند. البته در فایل صوتی صدای یک توفان خورشیدی مربوط به سال ۲۰۱۱ نیز شنیده می‌شود.

۴۱۴۱

پست بعدی

نگهداری از ده‌هزار مغز انسان بدون مجوز صاحبانشان

ج مارس 10 , 2023
کد خبر: 601521 | ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ ۲۳:۰۰:۲۸ اعتمادآنلاین | در راهروهای زیرزمین دانشگاهی در «اودنسه» واقع در جنوب دانمارک، یک «مجموعه مغز» قرار دارد. در این مجموعه نزدیک به ده‌هزار مغز انسان در محلول فرمالدهید نگهداری می‌شوند. قدیمی‌ترین آن‌ها در سال ۱۹۴۵ و جدیدترینشان در ۱۹۸۲ از سر بیماران بیرون آورده […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000