پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از قیمت سکه/ منتظر ریزش قیمت سکه در بازار باشیم؟

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از قیمت سکه/ منتظر ریزش قیمت سکه در بازار باشیم؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است: در شرایط کنونی من اعتقاد دارم در روزهای پایانی سال به همین روالی که از ابتدای بهمن تاکنون شاهد بودیم، ثبات قیمتی ادامه‌دار خواهد بود و بازار التهاب خاصی نخواهد داشت.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که به نظر شما سکه در همین سطح قیمتی می‌ماند یا کاهش می‌یاید؟ اظهار داشت: ما با دو مساله روبه‌رو هستیم. یکی این‌که به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و طبق سنوات سال‌های گذشته در روزهای پایانی سال تشدید تقاضا در رابطه با هدایا اتفاق می‌افتد.

وی افزود: البته سکه خیلی گران شده و تقاضایی که طبق سنوات سال‌های گذشته وجود داشته، به یک چهارم رسیده است.

رییس اتحادیه طلا و سکه عنوان کرد: یک زمانی ربع‌سکه ۲ میلیون تومان بود و مردم هدیه می‌دادند، اما الان به ۹ میلیون تومان افزایش یافته است. به‌هرحال قدرت خرید کاهش یافته است. ولی با توجه به سال‌های گذشته و امکان افزایش حدود ۱۰ تا ۲۰ درصدی افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال داریم.

بذرافشان متذکر شد: به نظر من اگر اونس جهانی همین روند کاهشی را داشته باشد، خبر خوبی برای بازار طلا و سکه است. از سوی دیگر، اگر بازار متشکل ارز و طلا به درستی عمل کند، بازار ثبات را خواهد داشت. اما بخش مهم‌تر این است که عرضه انواع سکه توسط بانک مرکزی به طور زیاد انجام شود و بین عرضه‌ها وقفه وجود نداشته باشد.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی من اعتقاد دارم در روزهای پایانی سال به همین روالی که از ابتدای بهمن تاکنون شاهد بودیم، ثبات قیمتی ادامه‌دار خواهد بود و بازار التهاب خاصی نخواهد داشت.

مشروح اظهارات نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

پست بعدی

عکس | مسی آرزوی ستاره جوان را برآورده کرد!

چ فوریه 15 , 2023
لیونل مسی درخواست بازیکن بایرن مونیخ را پذیرفت. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از پایان دیدار شب گذشته‌ تیم‌های بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن، آلفونسو دیویس، ستاره کانادایی مونیخی‌ها به سمت لیونل مسی رفت و از او برای گرفتن پیراهنش درخواست کرد. موضوعی که مورد موافقت فوق‌ستاره آرژانتینی پاریسی‌ها هم قرار […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000