آمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه از ۴۰ هزار تن گذشت/ نجات‌یافتگان به غذا و سرپناه نیاز دارند

آمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه از ۴۰ هزار تن گذشت/ نجات‌یافتگان به غذا و سرپناه نیاز دارند

ایسنا به نقل از الجزیره نوشت: مجموع جان‌باختگان زلزله در سوریه و ترکیه تاکنون به بیش از ۴۱ هزار نفر رسیده و در هوای سرد زمستان، تعداد بیشتری از افراد بی‌خانمان شده‌اند.

آمار رسمی حاکیست که در پی این زمین‌لرزه شدید در مرز ترکیه و سوریه تاکنون بیش از ۴۱ هزار نفر در دوکشور جان خود را از دست داده‌اند که دست‌کم ۳۵ هزار و ۴۱۸ نفر از این مرگ‌ و میرها در ترکیه و بیش از ۵۸۰۰ فوتی نیز در سوریه گزارش شده است.

آمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه از ۴۰ هزار تن گذشت/نجات‌یافتگان به غذا و سرپناه دارند

بر اساس آخرین بروزرسانیِ مقام‌های ترکیه، طی ۲۴ ساعت اخیر، ۹ نفر دیگر از زیر آوار نجات یافتند اما در حال حاضر بیشتر تمرکزنیروهای امداد و نجات بر رساندن غذا و تامین سرپناه برای مردمی است که در سرمای شدید با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرممی‌کنند.

مقام‌های سازمان ملل نیز گفته‌اند که مرحله نجات در حال پایان است و دیگر تمرکز بر سرپناه، غذا دادن و حمایت از نجات یافتگانخواهد بود.

بنابر گزارش یورونیوز، همچنین نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد مسائل بهداشتی در حال ظهور مرتبط با هوای سرد، بهداشت و گسترشبیماری‌های عفونی وجود دارد.

سازمان‌های امدادی هشدار می دهند که بیش از یک میلیون نفر در ترکیه بی‌خانمان شده‌اند و این رقم در سوریه می‌تواند بسیار بیشترباشد.

همچنین گزارش شبکه خبری بی بی سی حاکیست که یک هیئت سازمان ملل برای اولین بار از زمان وقوع زلزله‌ی بیش از یک هفته پیش،وارد شمال غرب سوریه شده است. این هیئت که از چند آژانس امدادرسانی تشکیل شده از طریق زمینی از ترکیه وارد این کشور شدهاست.

۲۷۱ ۲۳۳

پست بعدی

مشکل اصلی ما فقدان حاکمیت قانون است

چ فوریه 15 , 2023
کد خبر: 597276 | ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ ۰۹:۵۰:۱۶ اعتمادآنلاین | عباس عبدی در یادداشتی با عنوان «حاکمیت یا تغییر قانون؟» در روزنامه اعتماد نوشت: بخش اول این یادداشت به کلیاتی درباره قانون اساسی و ضرورت حاکمیت قانون و نیز بسط و قبض آن پرداخته شد و اکنون تطبیق آن مقدمات با وضعیت […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000