جایزه‌ای دیگر برای حامد عنقا و بابک حمیدیان

جایزه‌ای دیگر برای حامد عنقا و بابک حمیدیان

جایزه هیات داوران فیلم‌های قرآنی چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به «حامد عنقا» به خاطر نگارش فیلمنامه قرآنیِ «غریب» و «بابک حمیدیان» رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات داورانِ معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز سه شنبه 25 بهمن و در پنجمین سال متوالی، برای انتخاب آثار الهام گرفته از مفاهیم و مضامین قرآن بعد از تماشا و بررسی فیلم های چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، جایزه خود را به حامد عنقا به خاطر نگارش فیلمنامه قرآنیِ غریب و بابک حمیدیان برای بازی در فیلم غریب در خلق شخصیت شهید محمد بروجردی اهدا کرد.

در بیانیه هیات داورانِ فیلم‌هایِ قرآنی چهل و یکمین جشنواره بین المللیِ فیلم فجر آمده است: فیلم قرآنی صرفا در ژانر (گونه) تاریخی نمی گنجد. زیرا قرآن هم، مانند خالق یکتای بی همتایش بی نهایت وسیع و عمیق است و نه تنها فراتر از ژانرها بلکه فراتر از همه اندیشه ها، زمان ها، مکان ها و حتی جهان هاست. بنابراین هر ژانری از فیلم های سینمایی که محتوا و مضمون آن یادآور الله، پیامبران، ائمه اطهار و مفاهیم قرآن باشد، یک اثر قرآنی به حساب می آید.

این بیانیه می افزاید: اینک با توجه به اهمیت تولید فیلم های قرآنی و به منظور تشویق هنرمندان جهت ترویج فرهنگ قرآن در سینمای ایران و جهان، امسال پنجمین سال متوالی است که هیات داوران معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن سر فرود آوردن بر آستان مقدس قرآن کریم، از تک تک اصحاب هنر سینما و تمامی مسئولان برگزاری چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر سپاسگزار است و از کلیه هنرمندانی که در راستای معرفی قرآن مجید و ارتقاء هنر سینمای قرانی سعی و تلاش می کنند نهایت قدردانی را بعمل می آورد.

هیات داوران معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره های گذشته جشنواره فیلم فجر، این فیلم‌ها و هنرمندان را انتخاب کرده بود. نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد، مهدی فقیه به پاس یک عمر فعالیتِ هنری در ایفای نقشِ انسان‌های مُصلح و قرآنی، محمد حبیبی منصور برای مستند بانو، محسن عنایتی برای پویانمایی (انیمیشن) بنیامین، سیاوش سرمدی برای فیلم منصور، حسین دارابی، احسان ثقفی و احمد حیدریان نویسندگان فیلم‌نامه مصلحت، نازنین فراهانی به خاطر نقش آفرینیِ زیبا و متفاوت در راستای ترسیم عفو و بخشش در آموزه‌های دینی، بهروز شعیبی برای حضور در شکل گیری فیلم‌های مُلهم از مفاهیم و مضامین قرآن و عترت، کیوان علیمحمدی و علی اکبر حیدری به خاطر انعکاس حماسه جاوید ایثار و شهادتِ خلبانان جان برکفِ جهاد مقدس.

هیات داورانِ فیلم‌هایِ قرآنی چهل و یکمین جشنواره بین المللیِ فیلم فجر متشکل از عباس صالح مدرسه‌ای، کارگردان و تهیه کننده سینما، امیرعباس قِلیچ لو، بازیگر، فیلمنامه نویس و کارگردان، سید مصطفی زراوندیان، فیلمنامه‌نویس، بهمن حبشی، استاد دانشگاه، پژوهشگر و مشاور فیلمنامه و محمدرضا اسلاملو، فیلمبردار و کارگردان است که علاوه بر محتوای کلی، سایر تخصص های مولف و موثر نظیر فیلمبردار، فیلمنامه نویس، تهیه کننده و بازیگر شاخص در فیلم‌های قرآنی فجر امسال را مورد بررسی قرار دادند.

57245

پست بعدی

آیا عوض شدن قصه اوشین در سانسور واقعیت دارد؟

س فوریه 14 , 2023
بعد از پخش سریال «سال‌های دور از خانه» که در ایران به اوشین معروف شده بود، صحبت‌های زیادی درباره سانسور این مجموعه و در نتیجه عوض شدن قصه‌اش مطرح شد؛ ترانه علیدوستی اما در این‌باره توضیحات جالبی داده است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بعد از پخش سریال «سال‌های دور از […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000