کمک‌های هلال‌احمر ایران را هیچوقت فراموش نخواهیم کرد

کمک‌های هلال‌احمر ایران را هیچوقت فراموش نخواهیم کرد

رئیس جمعیت هلال‌احمر ترکیه از کمک‌ها و خدمات امدادگران ایرانی در مناطق زلزله‌زده این کشور قدردانی کرد و گفت: کمک‌های دولت و هلال‌احمر ایران به زلزله‌زدگان ترکیه را هیچوقت فراموش نخواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کرم کینیک رئیس جمعیت هلال‌احمر ترکیه در دیدار با رئیس هلال‌احمر کشورمان اظهار کرد: از کمک‌های خیلی سریع هلال‌احمر ایران که جزو اولین کشورهای حاضر در مناطق زلزله‌زده ترکیه بود، قدردانی می‌کنم.

کینیک در ادامه خاطرنشان کرد: ایران و ترکیه از نزدیکترین کشورها و همسایه‌ها و جمعیت‌های هلال‌احمر ایران و ترکیه نیز هر دو عضو نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر هستند. هر زمان که مردم دو کشور، تحت فشار باشند، ما با یک تلفن و در کمترین زمان به کمک هم می‌آییم.

وی با تاکید بر اینکه هلال‌احمر ایران از قوی‌ترین و برترین جمعیت‌های ملی عضو فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر است، افزود: سرعت عمل هلال‌احمر ایران در امدادرسانی به زلزله‌زدگان ترکیه بسیار بالا بود و این جمعیت در کشف پیکر

رئیس جمعیت هلال‌احمر ترکیه با بیان اینکه هلال‌احمر ایران، کمک‌های خیلی خوبی برای مناطق زلزله‌زده ترکیه ارسال کرده است، افزود: ما هر زمان و هرلحظه که مشکلی داشتیم، ایران را در کنار خود احساس کرده‌ایم. نیروهای امدادی و درمانی ایران در زلزله اخیر ترکیه جزو اولین تیم‌های خدمات رسان بودند و ما و مردم ترکیه، قدردان این خدمات و زحمات هستیم.

کینیک با تاکید بر اینکه ترکیه، کمک‌ها و حمایت‌های دولت و هلال‌احمر ایران در این شرایط سخت را هیچوقت فراموش نمی‌کند، افزود: شما درگیر زلزله خوی هستید با این حال، کمک‌های زیادی به مردم زلزله‌زده ترکیه داشتید و ما از اینکه برادرانی چون شما داریم، شکرگزار خداوند و دعاگوی مردم ایران هستیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان نیز در این دیدار با ابراز تأسف از وقوع زلزله مهیب ترکیه و جانباختن شمار زیادی از شهروندان ترکیه‌ای گفت: با وجودی که ترکیه در مدیریت این بحران خیلی خوب عمل کرده، ایران از روز اول برای کمک به مردم ترکیه اعلام آمادگی کرد. از طرف رئیس جمهور و ملت ایران به ملت و دولت ترکیه تسلیت می‌گویم. تا زمانی که ترکیه نیاز داشته باشد، در کنار مردم زلزله‌زده این کشور خواهیم ماند.

کد خبر 5709758 مهشید جعفری معظم

پست بعدی

دعوت کمیته اخلاق از مدیرعامل و مسئول روابط عمومی باشگاه استقلال

س فوریه 14 , 2023
مدیرعامل و مسئول روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال به کمیته اخلاق دعوت شدند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، براساس ابلاغیه صادره از سوی کمیته اخلاق مدیرعامل و مسئول روابط عمومی باشگاه استقلال جهت ادای پاره‌ای توضیحات در خصوص بیانیه صادره مورخ ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ می‌بایست روز یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000