هنرمند جوان به خاک سپرده شد

هنرمند جوان به خاک سپرده شد

مراسم تشییع پیکر مسعود سپهر ـ هنرمند باسابقه عرصه گرافیک کشورمان ـ از مقابل خانه هنرمندان ایران در حال برگزاری است.

مسعود سپهر پس از دو هفته بی‌هوشی کامل، صبح یکشنبه ـ ۹ بهمن ماه ـ در بیمارستان شهدای تجریش درگذشت. این هنرمند از نسلی بود که بنیان‌های گرافیک معاصر را تعریف کرد.

مراسم خاکسپاری مسعود سپهر، هنرمند طراح گرافیک صبح امروز چهارشنبه ـ ۱۲ بهمن ماه ـ از مقابل خانه هنرمندان در حال برگزاری است. پس از اتمام این مراسم پیکر او در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.

مسعود سپهر در سال ۱۳۳۵ در تهران به دنیا آمد و در سال ۱۳۵۶ از کالج چاپ لندن فارغ‌التحصیل شد و دارای مدرک لیسانس طراحی گرافیک، تایپوگرافی و برنامه ریزی چاپ بود. او در سال ۱۳۵۱ مدرک فوق لیسانس خود را در این رشته اخذ کرد. سپهر همچنین دارای مدرک دکترای حرفه‌ای از وزارت فرهنگ و آموزش عالی بود و از سال ۱۳۷۲ آموزش تکمیلی را از مرکز آموزشی اپل پاریس دنبال کرد. بسیاری از نشانه‌های شهری و علائم مترو تهران از طراحی‌های او بود.

منبع : ایسنا

پست بعدی

جنجال‌های اسکار ادامه دارد/ نامزدی پس گرفته نمی‌شود

چ فوریه 1 , 2023
مهر نوشت: در حالی که حضور بازیگر بریتانیایی آندریا رایزبورو در فهرست نامزدهای بهترین بازیگر زن با اتهام روبه رو شده بود، اسکار پس از بررسی اعلام کرد این نامزدی به قوت خود باقی می‌ماند. پس از اعلام اسامی نامزدهای اسکار که سه‌شنبه هفته پیش صورت گرفت، نامزدی آندریا رایزبورو […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000