اخطار بانک مرکزی به صرافی‌ها: بی‌دلیل از خرید و فروش ارز خودداری نکنید

اخطار بانک مرکزی به صرافی‌ها: بی‌دلیل از خرید و فروش ارز خودداری نکنید

تسنیم نوشت:بانک مرکزی در اخطاری به صرافی‌های مجاز اعلام کرد: صرافی نباید بدون دلیل موجه و تایید این بانک از خرید و فروش ارز خودداری کند.

اداره نظارت بر موسسات پولی غیر بانکی بانک مرکزی در نامه‌ای به صرافی‌ها اعلام کرد: حسب بررسی‌های به عمل آمده توسط بازرسان این بانک محرز گردیده، برخی از شرکت‌های صرافی بدون دلیل موجه و بدون تایید این بانک، اقدام به متوقف نمودن عملیات خود نموده و از فعالیت خرید و فروش ارز خودداری می‌نمایند. این اقدام علاوه بر اینکه مصداق تخلف موضوع بند ۵ از ماده ۴۱ دستورالعمل اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها می‌باشد، در صورت استمرار این تخلف می‌تواند منجر به تعلیق یا ابطال مجوز فعالیت صرافی در چارچوب مقرارت ذیربط گردد.

با توجه به اینکه طرح رتبه‌بندی شرکت‌های صرافی در دستور کار این بانک قرار دارد، حجم معاملات و حضور موثر در بازار ارز از مولفه‌های مهم این طرح محسوب شده و منجر به افزایش رتبه کمی و کیفی صرافی می‌گردد؛ که در ادامه صرافی‌های برتر مشمول مشوق‌های ویژه خواهند شد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران , قیمت ارز , قیمت دلار ,

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۱۷

admin

پست بعدی

سری جدید «پسران بد»ساخته می‌شود؟

چ فوریه 1 , 2023
مهر نوشت: ۲ بازیگر سرشناس فیلم «پسران بد» از ساخته شدن قسمت چهارم آن خبر دادند. ویل اسمیت و مارتین لارنس اعلام کردند چهارمین دنباله «پسران بد» اولین پروژه ویل اسمیت پس از آبروریزی وی در اسکار سال پیش خواهد بود. به این ترتیب باید گفت ویل اسمیت در حال […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000