واعظ آشتیانی: حرف‌های فائزه هاشمی تازگی نداشت/ اصلاح طلبان خوش‌خیال فکر می‌کنند با رابطه با آمریکا مملکت آباد می‌شود

واعظ آشتیانی در واکنش به اظهارات اخیر فائزه هاشمی درباره بازگشایی سفارت آمریکا گفت: این حرف‌ها فقط از سوی برخی سلبریتی‌هایی که نان مملکت را خورده و به آن پشت کرده‌اند مورد توجه قرار می‌گیرد، نه آحاد مردم.

واعظ آشتیانی در واکنش به اظهارات اخیر فائزه هاشمی درباره بازگشایی سفارت آمریکا گفت: این حرف‌ها فقط از سوی برخی سلبریتی‌هایی که نان مملکت را خورده و به آن پشت کرده‌اند مورد توجه قرار می‌گیرد، نه آحاد مردم. کار از درخواست برای مذاکره گذشته و حالا حتی برخی اصلاح طلبان از بازگشایی سفارت آمریکا بدون مذاکره می‌گویند! مصاحبه اخیر فائزه هاشمی مصداق این مدعا است. او در حالی این سخنان را مطرح و درباره رابطه و مذاکره با آمریکا موضع گیری می‌کند که سیاست‌های نظام در این خصوص روشن بوده و رهبری بار‌ها در این زمینه نظر خود را بیان کرده‌اند. مثلا همین چند روز قبل تاکید داشتند که راه علاج تحریم‌ها عقب‌نشینی در برابر آمریکا نیست.

امیررضا واعظ آشتیانی در رابطه با سخنان فائزه هاشمی به خبرنگار «فردا» گفت: «این یک اظهارنظر شخصی است و خیلی‌ها در طیف ایشان قبلا این را گفته‌اند و تازگی ندارد».
وی افزود: «ما از این افراد سوال می‌کنیم که تا امروز چه خیری از امریکا دیده‌اند که می‌خواهند مذاکره داشته باشد؟! این‌ها افراد خوش خیالی هستند که فکر می‌کنند با مذاکراه ارز ارزان می‌شود و مملکت آباد. این درحالی است که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها تا جمهوری اسلامی وجود دارد، با ما دشمنی دارند و عنادشان با اصل جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است».

واعظ آشتیانی با تاکید بر اینکه «این حرف‌ها از سوی اصلاح‌طلبان و به خصوص کارگزاران سازندگی بار‌ها بیان شده است» گفت: «هر از گاهی یک نفر این قبیل حرف‌ها را می‌زند و علتش نیز این است که می‌خواهند به افکار عمومی القا کنند که مذاکره به نتیجه می‌رسد. نمونه استفاده از این شیوه، اما برجام است. نتیجه آنچه بود؟ دیدید که دولت در همان ابتدا اراک را بتن کرد تا وفای به عهد کرده باشد، اما آمریکا در مقابل یک قرارداد بین‌الملللی که به تایید شورای امنیت رسیده بود، همه قوانین و اصول بین‌المللی را زیر پا گذاشت. حالا ما بر اساس کدام حسن نیت آمریکا دوباره با او مذاکره کنیم؟»
این فعال سیاسی اصولگرا همچنین گفت: «ضمن اینکه فرمایش مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و تا آمریکا سرعقل نیاید با او مذاکره نمی‌کنیم».
وی در پاسخ به اینکه تکرار این نوع اظهارنظر‌ها از نظر روانی چه تاثیری در جامعه دارد؟ گفت: «این‌ها معتقدند که تکرار آن بار روانی دارد و اثرگذار است. برای همین هم هر از گاهی از زبانی یکی گفته می‌شود. این درحالی است که مردم به آمریکا اعتماد ندارند و طبق نظرسنجی‌ها آحاد مردم اعتقادی به مذاکره با آمریکا ندارند.»
واعظ آشتیانی ادامه داد: «برجام علی رغم همه مسائل برای جمهور اسلامی ایران یک حسن داشت و آن هم اینکه آمریکایی‌ها خود را بیش از گذشته نشان دادند و معلوم شد که چقدر عهدشکن هستند. در واقع مردم دنیا فهمیدند که این‌ها به هیچ عهدی پایبند نیستند. ما اگر سال‌ها کار ژورنالیستی و تبلیغاتی می‌کردیم چهره امریکا اینطور نشان داده نمی‌شد. به هرحال این حرف‌ها گفته می‌شود و فقط از سوی برخی سلبریتی‌هایی که نان مملکت را خورده و به آن پشت کرده‌اند مورد توجه قرار می‌گیرد، نه آحاد مردم». واعظ آشتیانی در واکنش به اظهارات اخیر فائزه هاشمی درباره بازگشایی سفارت آمریکا گفت: این حرف‌ها فقط از سوی برخی سلبریتی‌هایی که نان مملکت را خورده و به آن پشت کرده‌اند مورد توجه قرار می‌گیرد، نه آحاد مردم.

منبع: فردا نیوز

امیررضا واعظ آشتیانی
فائزه هاشمی‌رفسنجانی

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

آیت‌الله وحید خراسانی: اقامه عزای سیدالشهدا(ع) نباید تعطیل شود

د مرداد 13 , 1399
مرجع تقلید شیعیان گفت: شعائر اهل‌بیت علیهم‌السلام و خصوصاً اقامه‌ عزای حضرت سید الشهداء علیه‌السلام، نباید تعطیل شود، ولیکن با رعایت جهات بهداشتی و آنچه متخصصین امر توصیه می‌کنند. آیت‌الله وحید خراسانی مرجع تقلید شیعیان در پاسخ به سؤالی نظر خود را درباره برگزاری مراسم عزای سیدالشهدا(ع) در ماه محرم […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000