در دادگاه کتایون ریاحی چه گذشت؟

در دادگاه کتایون ریاحی چه گذشت؟

میزان نوشت: کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون روز ۲۹ آبان در پی اظهار نظرهای بدون استناد در مورد وقایع اخیر، همچنین انتشار مطالب تحریک آمیز در جهت حمایت از اغتشاشات خیابانی و کشف حجاب جهت پاسخگویی به مقامات قضایی، احضار و بازداشت شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات کتایون ریاحی که به قید وثیقه آزاد شده بود، صبح چهارشنبه (۲۱دیماه) در دادگاه انقلاب تهران با حضور وکلای وی و فرزندش برگزار شد.

در ابتدای دادگاه نماینده دادستان کیفرخواست صادره برای کتایون ریاحی را قرائت کرد.

طبق اعلام نماینده دادستان دادگاه بر اساس کیفرخواست صادره، مستندات پرونده بدست آمده از فعالیت متهم در شبکه‌های اجتماعی، اتهامات وی شامل اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی و تشویق به فساد بود که از نظر دادگاه و در راستای ماده ۳۴۱ این ماهیت را ترغیب و تشویق مردم به اعمال منافی عفت در فضای مجازی در نظر گرفته شد.

بعد از قرائت کیفرخواست وکیل مدافع کتایون ریاحی به دفاع از موکلش براساس اتهامات صادره در کیفرخواست پرداخت. در حین برگزاری دادگاه، کتایون ریاحی دچار افت فشار شد که در تماس با اورژانس و مراجعه تکنسین‌های این سازمان وی برای انجام درمان به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل شد.

در پایان قاضی ختم جلسه را اعلام و خطاب به وکلای متهم ریاحی گفت: لایحه خود را به دادگاه تحویل دهند.

بیشتر بخوانید:

۶ سال حبس برای کیوان مهتدی

به قیدِ وثیقه / امید طحان بیدهندی و مریم قناد، دو روزنامه‌نگار ، آزاد شدند

اطلاعیه وزارت اطلاعات تایید کرد / محکومیت قضایی علیرضا اکبری به «اعدام» به «اتهام» «جاسوسی»

۳۵۲۳۶

پست بعدی

سرنگونی جنگنده سوخو-25 اوکراین توسط روسیه

پ ژانویه 12 , 2023
کد خبر: 591241 | ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ ۱۷:۰۱:۰۴ اعتمادآنلاین | وزارت دفاع روسیه از سرنگونی یک جنگنده سوخو سو-۲۵ اوکراینی در نزدیکی روستای نیکانوروفکا در جمهوری خلق دونتسک خبر داد. ​به گزارش فارس، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ سرباز اوکراینی در محور کراسنو-لیمان در طول عملیات‌های فعال واحدهای […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000