گاف عجیب دولت در بودجه ۱۴۰۲

گاف عجیب دولت در بودجه ۱۴۰۲

مردم سالاری آنلاین نوشت : در بخش جداول تکمیلی- اعتبارات دستگاه‌های تابعه برحسب برنامه اجرایی ۱۴۰۲ در لایحه بودجه امسال، جمع کل ردیف‌ها مطابق با جمع کل بخش هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تطابق ندارد.

در جداول تکمیلی در بخش پیوست شماره چهار (اطلاعات تکمیلی) لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، در بخش اعتبارات دستگاه‌های تابعه برحسب برنامه اجرایی ۱۴۰۲، ستونی با عنوان جمع کل وجود دارد که قرار است جمع کل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای بودجه امسال را پوشش دهد، اما جمع این دو ستون با ستون جمع کل تفاوت چشمگیری دارد.
با اندکی دقت متوجه می‌شویم که در ستون جمع کل، عدد عملکرد منابع عمومی ۱۴۰۰ و مصوب منابع عمومی ۱۴۰۱ نیز لحاظ شده و با عدد جمع هزینه‌ای و جمع تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جمع شده است.
مثلا در ردیف ۱۴۰۰۰۰ بودجه مربوط به سازمان حفاظت محیط زیست، جمع کل بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برآورد سال آینده، ۲۲ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال محاسبه شده است. در بخش هزینه‌ای هم برآورد سال آینده، ۴۸ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۱۱۰ میلیون ریال است. جمع این دو ستون، ۷۰ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۹۱۰ میلیون ریال است. درحالیکه در ستون جمع کل ردیف جداول تکمیلی عدد، ۱۴۸۳ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۲۸۸ میلیون ریال آمده است. وقتی عدد مصوب منابع عمومی ۱۴۰۱، عملکرد منابع عمومی ۱۴۰۰، مصوب ۱۴۰۱ و عملکرد ۱۴۰۰ را از آن کم کنیم، به همین عدد می‌رسیم. این یعنی در این جدول اعداد مصوب سال‌ قبل هم به رقم جمع کل تملک دارایی و هزینه‌ای اضافه شده است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

پست بعدی

قیمت شیرینی در آستانه روز مادر

پ ژانویه 12 , 2023
اقتصادآنلاین نوشت: رییس اتحادیه دارندگان قنادی گفت: باتوجه به نزدیک شدن به روز مادر، هیچ افزایش قیمتی برای کیک و شیرینی در بازار نداریم. علی بهره مند در خصوص قیمت شیرینی در آستانه روز مادر گفت: هیچگونه افزایش قیمت شیرینی برای روز مادر و زن در بازار نداریم. به گفته […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000