مداح سرشناس عراقی برای دیدار رهبر انقلاب به ایران می‌آید

 مداح سرشناس عراقی برای دیدار رهبر انقلاب به ایران می‌آید

فارس نوشت : پنجشنبه ۲۲ دی‌ماه همزمان با شب میلاد حضرت زهرا (س)، دیدار سالانه مداحان با مقام معظم رهبری برگزار می‌شود که امسال نیز همچون سال قبل یک مهمان ویژه از مداحان جهان اسلام را خواهد داشت.

همچون سال‌های گذشته همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) مداحان به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند که این دیدار امسال پنجشنبه ۲۲ دی‌ماه در شب میلاد برگزار خواهد شد.

در این دیدار که هرساله برگزار می‌شود، تعدادی از مداحان به اجرای مراسم می‌پردازند. امسال این مراسم، همچون سال گذشته یک مهمان ویژه دارد و «قحطان البدیری» مداح سرشناس عراقی نیز برای این دیدار به ایران می‌آید تا محضر مقام معظم رهبری مداحی کند. سال گذشته «شیخ حسین اکرف» مداح سرشناس بحرینی حزب‌الله لبنان مهمان این دیدار بود.

قحطان البدیری کیست؟

او یکی از مداحان مشهور عراق است که روحیه انقلابی و مقاومتی دارد. او در مسابقات استعدادیابی وجیها بالحسین نیز داوری کرده است.

ایرانیان شاید این مداح عراقی را بیشتر با نوحه‌ای که در جواب نوحه میثم مطیعی برای قدردانی از پذیرایی عراقی‌ها در اربعین خواند بشناسند. او در این نوحه خطاب به زائران ایرانی خوانده بود: «ما اهل عراق هستیم و شما اهل ایران هستید/ شما فرزندان امام رضا هستید که ما به آن افتخار می‌کنیم/ محبت به آل پیامبر نقطه اشتراک ماست/ هرگز به دنبال نکات تفرفه آمیز نبوده‌ایم». این نوحه در زمان شیوع کرونا و محروم شدن ایرانی‌ها از سفر اربعین و زمانی که نوحه «من ایرانم و تو عراقی» محمدحسین پویانفر رواج داشت هم بسیار در ایران و عراق بازنشر شد.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

پست بعدی

 پناهیان: فتنه اخیر، به‌شدت «ضدزن» بود / این، نهضتِ «مردان وحشی» است

چ ژانویه 11 , 2023
فرارو نوشت :حجت الاسلام پناهیان گفت: فتنه‌ای که اخیرا در کشور رخ داد یک فتنه به شدت ضدزن بود چون فحش می دادند توهین های سخت می کردند چون آدم کشی های وحشیانه در آن صورت گرفت. وی در اجتماع «بانوان فاطمی برای دفاع از حریم ولایت در مسجد مقدس […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000