واکنش قوه قضاییه به ادعای رسانه‌های خارج کشور درباره «دوبار حکم اعدام» مهدی محمدی فرد

واکنش قوه قضاییه به ادعای رسانه‌های خارج کشور درباره «دوبار حکم اعدام» مهدی محمدی فرد

خبرگزاری میزان نوشت :رئیس کل دادگستری مازندران گفت: رای صادره بدوی بوده و قابل اعتراض و فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

خبرگزاری میزان مرکز رسانه ای قوه قضاییه جزییات تازه ای از پرونده مهدی محمدی فرد، یکی از متهمان حوادث اخیر در ساری را منتشر کرد.رسانه های خارج از ایران مدعی هستند که وی زیر ۱۸ سال و به دوبار حکم اعدام! محکوم شده است. دادستان مازندران اعلام کرد جلسات دادگاه هنوز ادامه دارد.

در روزهای اخیر، رسانه‌های معاند ادعاهایی در رابطه با پرونده مهدی محمدی فرد، یکی از متهمان حوادث اخیر در شهرستان نوشهر استان مازندران مطرح کرده‌اند.

در این ادعاها مطرح شده متهم از حق دسترسی به وکیل انتخابی محروم بوده، این در حالی است که پیگیری‌ها نشان می‌دهد، وی در دادگاه وکیل تعیینی داشته و این ادعا که از حق دسترسی به وکیل انتخابی محروم بوده است، به هیچ عنوان صحت ندارد.

براساس مستندات موجود در پرونده و گزارش مامورین در صحنه جرم، مهدی محمدی فرد در ناآرامی‌های روز ۳۰ شهریور شهرستان نوشهر حضور داشته و اقدام به ساخت کوکتل مولوتوف کرده و کوکتل مولوتوف را به داخل مقر راهنمایی و رانندگی (میدان آزادی نوشهر) پرتاب کرده که موجب حریق و صدمات جدی به این مکان شده است.

مهدی محمدی فرد همچنین صراحتا نسبت به اقدامات خود و نقش آفرینی جدی در این حوادث اعتراف کرده و حادثه را اینگونه شرح داده است: روز ۳۰ شهریور ماه شهر شلوغ بود. تصمیم گرفتیم بنزین خریداری کنیم. به طرف پمپ بنزین رفتیم، ابتدا به یک مغازه سوپری رفتیم، آب معدنی خریدم، آب را از داخل بطری آب معدنی خالی کردیم، سپس داخل کوله گذاشتم. رفتیم داخل شهر با استفاده از بنزین و پارچه ( کوکتل مولوتوف درست کردیم) و مقر راهنمایی و رانندگی را به آتش کشیدیم.

براساس دادنامه صادره، امارات و قرائن موجود در پرونده، اعترافات خود فرد و گزارش ضابطین حاکی از آن است که متهم در حلقه اول به عنوان لیدر در هدایت و رهبری اغتشاشگران نقش اصلی را داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری مازندران در رابطه با جزئیات پرونده مهدی محمدی فرد گفت: مهدی محمدی فرد به اتهام افساد فی الارض و محاربه ازطریق ارتکاب جرم احراق و تخریب اموال به صورت گسترده به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی، ناامنی و ورود خسارت عمده به اموال عمومی گردیده است، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور و اغوا و تحریک برخی از شهروندان به ایجاد ناامنی به اعدام محکوم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تصریح کرد: در راستای تاکید رئیس قوه قضائیه بر رسیدگی قاطعانه و بر مبنای عدالت و قانون و بدون هیجان‌زدگی به پرونده‌های اغتشاشات، جلسات رسیدگی به پرونده‌های متهمان اغتشاشات اخیر در استان آغاز شده و ادامه خواهد داشت

او در ادامه افزود: رای صادره بدوی بوده و قابل اعتراض و فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

admin

پست بعدی

نقطه ضعف‌های همکاری ایران و روسیه

س ژانویه 3 , 2023
اعتمادآنلاین | میدل است آی در نوشتاری تحلیلی که روزنامه هم‌میهن آن را ترجمه کرده به بررسی منافع همکاری ایران و روسیه در سایه جنگ اوکراین پرداخت. جنگ روسیه در اوکراین منجر به همکاری نظامی فنی بی‌سابقه ایران و روسیه شده است. اما این همکاری چقدر گسترده است و احتمالاً […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000