کدام روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی یا اجتماعی در هفته‌ای که گذشت آزاد شدند؟

اعتمادآنلاین |

هفته‌ای که فردا آخرین روز آن است، شاهد آزادی به قید وثیقه تعدادی از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و اجتماعی‌ای بود که پس از اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند.

به گزارش اعتمادآنلاین، در این هفته مجید توکلی فعال سیاسی آزاد شد. او اواخر شهریورماه و در آغاز اعتراضات پس از جان باختن مهسا امینی بازداشت شده بود و هفته جاری پس از حدود سه ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد. مقدار وثیقه توکلی در رسانه‌ها اعلام نشده است.

یلدا معیری، عکاس خبری، هم پس از ۹۲ روز «بازداشت» به قید وثیقه آزاد شد. او از ۳۰ شهریورماه بازداشت و پس از مدتی به زندان قرچک منتقل شده بود. از میزان وثیقه معیری هم خبری در دست نیست.

همچنین مرضیه امیری، روزنامه‌نگار حوزه اقتصادی و کارگری، پس از ۴۷ روز بازداشت با قرار وثیقه آزاد شد. او در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی فعالیت دارد.

حسن اسدی زیدآبادی نیز پس از ۳۵ روز بازداشت روز سه‌شنبه ۲۹ آذر با قرار وثیقه آزاد شد. او از فعالان سیاسی و اجتماعی است.

زهرا توحیدی و هدی توحیدی دو فعال سیاسی دیگری بودند که حدوداً بعد از سه ماه بازداشت آزاد شدند. آنها هم مانند سایرین با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه و تامین آن از بازداشت بیرون آمدند. این دو فعال سیاسی که عضو حزب اتحاد ملت هستند به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیع علیه نظام بازداشت شده بودند. با این حال، علیرضا خوشبخت همسر زهرا توحیدی همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

حمیدرضا امیری یکی دیگر از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی که از روزهای نخست اعتراضات پس از مرگ مهسا امینی بازداشت شده بود نیز به قید وثیقه آزاد شد.

ملیکا قراگوزلو، دانشجوی دانشگاه علامه که در بازداشت بود، هم موقتاً آزاد شد. یکی از وکلای او، محمدعلی کامفیروزی است چند روز پیش از آزادی موکلش بازداشت شد!

امیر مقاره خواننده گروه «ماکان بند» هم که این هفته از سوی دادسرای اوین برای «پاره‌ای از توضیحات» احضار شده بود، پس از چند ساعت بازداشت، آزاد شد.

اما با وجود آزادی‌های صورت گرفته «ترانه علیدوستی» ستاره سینمای ایران در روزهای اخیر بازداشت شد. در همین حال، هنوز تعداد قابل توجهی از شهروندانی که در خیابان دستگیر شدند، فعالان سیاسی و اجتماعی و روزنامه‌نگاران همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

آیا این خبر مفید بود؟ 2 0

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 0 رای مخالف

admin3

پست بعدی

وکیل خانواده قره‌حسنلو: وکیل تسخیری حمید قره‌حسنلو نداشته، در بسیاری موارد برخلاف منافع او هم عمل کرده / خانواده خواستار عزل او بوده‌اند

چ دسامبر 21 , 2022
اعتمادآنلاین نوشت: احمد مولایی، وکیل تسخیری قره‌حسنلو: حرفی ندارم چون ما برای شما وکلای حکومتی هستیم وکیل خانواده قره‌حسنلو گفت: وکیل تسخیری تعیین‌ شده برای قره‌حسنلو، نه تنها اقدام مناسبی در دفاع از متهم نداشته، بلکه در بسیاری از موارد برخلاف منافع این متهم نیز عمل کرده است. حمید قره‌حسنلو، […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000