وزارت کشور خود یک طرف ماجرا است؛ نمی‌تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد / سازمان تبلیغات اسلامی کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهد

اعتمادآنلاین|

روح الله ایزدخواه، نماینده تهران در مجلس در رابطه با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب توسط وزارت کشور و انتظار برای حضور نمایندگانی از معترضان در آن، گفت: به عقیده من اگر قرار بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد، چنین اقدامی باید توسط یک مرجع بی‌طرف انجام شود و دبیر‌خانه‌ یا مرکز فعالیتش در یک نهاد دیگر باشد.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی ایزدخواه را در ادامه می‌خوانید:

  • خود وزارت کشور یک طرف ماجرا است و نمی‌تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد، البته می‌تواند عضو باشد که قطعا عضو است و حضور دارد اما کار باید دست یک نهاد ترجیحاً غیردولتی باشد. برای مثال پیشنهاد من این است که سازمان تبلیغات اسلامی کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهد و دبیرخانه این کمیته در این سازمان استقرار پیدا کند.
  • قوه قضاییه ابزار خودش را دارد و در حال تشکیل جلسات دادگاه است، در آنجا هم بالاخره کار قاضی همین حقیقت‌یابی است. اما اگر قرار است خارج از این روال یک کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود بهتر است در یکی از نهادهای غیردولتی قرار بگیرد که پیشنهاد من سازمان تبلیغات اسلامی است.
  • در رابطه با «مطالبه حضور نمایندگان معترضان و یا گروه‌های سیاسی» حتما باید حضور داشته باشند و نیاز است از آن‌هایی که معترض و گله‌مند هستند برای عضویت در کمیته حقیقت‌یاب دعوت شوند. این قطعا به نفع کشور است و مانع از تشدید خشونت و عصبیت در کف خیابان می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

پست بعدی

«تشکر» خاتمی امام جمعه تهران از قوه قضاییه بابت «فرستادن اولین اغتشاشگر پای چوبه دار»

ج دسامبر 9 , 2022
خبرگزاری حوزه نوشت:عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه نباید اقتدار نظام ملعبه دست عده‌ای اغتشاشگر قرار بگیرد، گفت: اغتشاشگران از تهدید گرفته تا ناامن کردن فضا برای خانم‌های چادری و عمامه پرانی پیش رفتند و اگر حضور مردم و قاطعیت قوه قضائیه نبود این پیروان رضاخان و داعش دست […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000