نماینده مجلس: خود وزارت کشور، یک طرف ماجرا است، نمی‌تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد / حضور معترضان در این کمیته، مانع تشدید خشونت می‌شود

نماینده مجلس: خود وزارت کشور، یک طرف ماجرا است، نمی‌تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد / حضور معترضان در این کمیته، مانع تشدید خشونت می‌شود

ایلنا نوشت:ایزدخواه گفت: خود وزارت کشور یک طرف ماجرا است و نمی‌تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد، البته می‌تواند عضو باشد که قطعا عضو است و حضور دارد اما کار باید دست یک نهاد ترجیحاً غیردولتی باشد. برای مثال پیشنهاد من این است که سازمان تبلیغات اسلامی کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهد.

روح الله ایزدخواه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ، در رابطه با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب توسط وزارت کشور و انتظار برای حضور نمایندگانی از معترضان در آن، گفت: به عقیده من اگر قرار بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد، چنین اقدامی باید توسط یک مرجع بی‌طرف انجام شود و دبیرخانه‌ یا مرکز فعالیتش در یک نهاد دیگر باشد.

وی ادامه داد: خود وزارت کشور یک طرف ماجرا است و نمی‌تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد، البته می‌تواند عضو باشد که قطعا عضو است و حضور دارد اما کار باید دست یک نهاد ترجیحاً غیردولتی باشد. برای مثال پیشنهاد من این است که سازمان تبلیغات اسلامی کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهد و دبیرخانه این کمیته در این سازمان استقرار پیدا کند.

ایزدخواه در پاسخ به اینکه «آیا نیاز به تشکیل چنین کمیته‌ای از سوی قوه قضاییه نیست؟»، اظهار داشت: قوه قضاییه ابزار خودش را دارد و در حال تشکیل جلسات دادگاه است، در آنجا هم بالاخره کار قاضی همین حقیقت‌یابی است. اما اگر قرار است خارج از این روال یک کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود بهتر است در یکی از نهادهای غیردولتی قرار بگیرد که پیشنهاد من سازمان تبلیغات اسلامی است.

نماینده مردم تهران در رابطه با «مطالبه حضور نمایندگان معترضان و یا گروه‌های سیاسی» تاکید کرد: بله حتما باید حضور داشته باشند و نیاز است از آن‌هایی که معترض و گله‌مند هستند برای عضویت در کمیته حقیقت‌یاب دعوت شوند. این قطعا به نفع کشور است و مانع از تشدید خشونت و عصبیت در کف خیابان می‌شود.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

پست بعدی

«برزخی‌ها» حکایت چیست ؟

ج دسامبر 9 , 2022
ایسنا نوشت: تهیه‌کننده و کارگردان مستند «برزخی‌ها» که درباره اولین فیلم توقیفی سینمای بعد از انقلاب است، عنوان کرد: مستند «برزخی‌ها» اکران، توقیف و حواشی فیلم «برزخی‌ها» را برای طرح چند سوژه در هم تنیده، بهانه قرار داده‌ که یکی از آن‌ها کیفیت مدیریت سینمایی در دهه ۶۰ است. عارف […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000