زمانی ایران سهامدار شرکت‌های جهانی بود اما حالا شده نفت‌رسان با ناوگان اشباح

اعتمادآنلاین|

با توجه به اینکه امروزه اطلاعات از تاریخ سرزمینها به ویژه تاریخ ایران دردسترس همگان قراردارد شهروندان ایرانی نیک می دانند ایران روزی ۱۴ در صد از نفت صادراتی اوپک را به خود اختصاص داده بود. در روزهایی که هنوز کشور قطر در حال تولد بود ایران به کشور ابر قدرت وقت یعنی اتحاد جماهیر سوسیالیستی سابق وروسیه امروز گاز صادرمی کرد . ایرانیان درروزهایی که هنوز چین درگیر تثبیت قدرت حزب کمونیست با انواع فریب ها و زورگویی ها بود کفش مورد نیاز ارتش کشورهای شرق اروپا را تامین می کرد. روزگاری بود که ایران سهام دهها شرکت بزرگ جهانی را خریداری می کرد و ایران تولید کننده اتومبیل های روز آمریکایی بود.

به گزارش جهان‌صنعت، شوربختانه نظام های سیاسی حاکم بر این مرزو بوم نتوانستند ارزش و ارجمندی این سرزمین را استوارسازند و توانایی نداشتند منابع ثروت طبیعی این کشور را به درآمد تبدیل کنند ودر یک پیچ تاریخی ، دوستی ها و همکاری ها با بخش پیروز دنیا ی دوقطبی دهه ۱۹۸۰ را از دست دادند .

غرب به ویژه آمریکا به دلایل گوناگون در نادیده انگاشتن و تکه – تکه کردن قدرت ایرانیان نقش بزرگی بازی کرده و می کند. برآیند و میوه سیاست خارجی ایران در حوزه اقتصاد این شده است که روزنامه ارگان دولت با افتخار بنویسد :” ناوگان اشباح ایران نفت ونزوئلا را صادرمی کنند”

عادی‌سازی زندگی در تحریم و صادرات قاچاقی نفت ایران یا در اختیار قراردادن کشتی‌های نفتکش خود که نام بدشگون اشباح بر آنها گذاشته شده است برای کشوری که روزگاری بیش از سه میلیون بشکه نفت در روز صادر می‌کرد هیچ سرافرازی ندارد.

سرافرازی آن است که کشتی های پرشمارایرانی با سربلندی به ایران زمین در همه دریاها و اقیانوس های جهان با موتورروشن و با نام ونامداری به کشورهای نیازمند جهان نفت بفروشد. سرافرازی روزی است که ایران بتواند سهم نفت خود از صادرات اوپک را پس بگیرد. سرافرازی روزی است که ایران بتواند بازهم به روسیه گاز صادرکند نه اینکه سرمایه گذاری تاریخی انجام شده برای صادرات گاز به هند را به ثمن بخس دراختیارروسیه قراردهد. کاش این نام ناوگان اشباح از پیشانی ایران پاک می شد.

آیا این خبر مفید بود؟ 2 1

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 1 رای مخالف

admin3

پست بعدی

ببینید | ماجرای به دست گرفتن کنترل پهپاد پیشرفته آمریکایی به دست سپاه

د دسامبر 5 , 2022
به مناسبت 13 آذر،سالروز دسترسی به مهمترین پهپاد جاسوسی آمریکا،ماجرای به دست گرفتن کنترل RQ-170 را ببینید./ایران دریافت 3 MB 262263

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000