بستری 40 درصد بیماران بد حال کرونایی کشور در بیمارستان های تهران

5f24f174224e9_2020-08-01_09-07 دکتر علی دباغ فوق تخصص بیهوشی قلب با حضور در برنامه به خانه بر می گردیم از شبکه پنج سیما و همچنین استاندار تهران به صورت ارتباط تلفنی با این برنامه تلویزیونی درباره موضوعات مختلف بیماری کرونا سخن گفتند.

در ادامه مهم بخش این گفت و گو را می خوانید.

◊دکتر علی دباغ:

♦سازمان جهانی بهداشت بر اساس تغییرات احتمالی ویروس کرونا و تغییر کلی آن در سطح جهان؛ توصیه های جدیدی ارائه کرده است.

♦با اعلام رسمی رئیس سازمان بهداشت جهانی تا قبل از سال 2021 واکسن ویروس کرونا به بازار نمی رسد.

♦موثر ترین و ساده ترین راه برای پیشگری از شیوع بیماری کرونا؛ رعایت فاصله حداقل دو متر، شست و شوی مکرر دست ها و استفاده از ماسک که به مثلث طلایی معروف شده، است.

♦اما در این بین استفاده درست از ماسک از همه مهم تر است، پس از استفاده از ماسک به هیچ عنوان نباید به سطح بیرونی آن دست زده شود، برای برداشتن از کش های آن استفاده شود و هرگز ماسک را زیر چانه یا بینی قرا ندهیم.

♦ارزش ماسک های خانگی به اندازه ماسک های پزشکی نیست اما در صورت در دسترس نبودن ماسک پزشکی زدن این نوع ماسک از نزدن آن بهتر است.

◊دکتر محسنی بندپی ؛ استاندار تهران:

♦شرایط زرد در تهران همانند وضعیت قرمز است؛ 40 درصد بیماران بد حال کشور در بیمارستان های استان تهران بستری هستند به همین دلیل باید محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی بیشتر رعایت شود.

♦برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا؛ استخر های سرپوشیده، سینما و تئاتر، باغ موزه ها، تالار های پذیرایی، برگزاری نماز جمعه، باشگاه های ورزشی، کافه، باغ وحش، شهر بازی و هر گونه تجمع و همایش به طور کامل تعطیل شده است.

♦برای کاهش سفر های درون شهری، از ظرفیت دور کاری در استان تهران استفاده شده است.

♦10 مرکز تجمعی در تهران تذکر گرفته اند که اگر رعایت نکنند پاساژ به طور کامل تعطیل خواهد شد.

منبع: خبرنیوز

شیوع بیماری
تهران
ویروس کرونا
بستری شدن در بیمارستان

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

لئوناردو دی‌کاپریو، شارون استون، کیتی پری و .../ مشاهیری که از اپلیکیشن دوست‌یابی استفاده کرده‌اند

ش آگوست 1 , 2020
شاید باور کردنی نباشد که افراد مشهور نیز از اپلیکیشن‌های دوست‌یابی برای پیدا کردن عشق خود استفاده کرده‌اند. این موضوع می‌تواند بسیار عجیب باشد، اما حقیقت دارد. شاید عموم مردم تصور کنند که اپلیکیشن‌های دوستیابی مختص افرادی عادی است، اما حتی ستاره‌های سینما و موسیقی نیز گاهی به همین اپلیکیشن‌ها […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000