۴۰ درصد از نیاز سرم کشور در تیپیکو تولید می شود

آئین افتتاح خط جدید فرآوردهای تزریقی حجیم (سرم) با حضوردکتر سید مرتضی خاتمی نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس، دکتر بامری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، دکتر شمالی مدیرکل سازمان غذا و دارو و مهندس ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در شرکت کارخانجات داروپخش برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی تیپیکو، دکتر منصور نکویی نیا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) گفت: متاسفانه بعد از شیوع کرونا شاهد کمبود سرم در کشور بودیم که به همت و پشتکار جمعی از متخصصین شرکت کارخانجات داروپخش به صورت جهادی و در کوتاه ترین زمان ممکن خط سرم این شرکت راه اندازی شد.
دکتر نکویی نیا با اشاره به نیاز کشور به تولید سرم گفت: هم اکنون خط سرم کارخانجات داروپخش ماهانه ۳ میلیون واحد تولید دارد که با افتتاح این خط و بهره برداری کامل ازآن بتدیج و تا سال آینده، ۳ میلیون واحد دیگر هم به ظرفیت تولید اضافه خواهد شد.
مدیرعامل تیپیکو افزود: دو شرکت کارخانجات داروپخش و داروسازی شهید قاضی تبریز با تمام ظرفیت در حال تولید سرم هستند، و با افتتاح این خط و افزایش ظرفیت تولید بیش از ۴۰ درصد از نیاز سرم کشور را تامین می کنیم.
دکتر نکویی نیا در پایان گفت: ما بایستی به سمت تولید داروها با فناوری های نوین روز حرکت کنیم تا شاهد ثمرات این خدمت باشیم.

admin

پست بعدی

سامانه‌ افشای تخلفات افراد تحت نظارت از سوی سازمان بورس اعلام می‌‌شود

س نوامبر 1 , 2022
اعتمادآنلاین| ​مجید عشقی در مورد مصوبات امشب شورای عالی بورس اظهار داشت: براساس مصوبه امشب شورای عالی بورس تصمیم گرفته شد، عملکرد اشخاص تحت نظارت سازمان بورس از حیث تخلفات افشا شود که این اشخاص شامل ناشران، نهادهای مالی و تمام کسانی که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000