عکس | پهپادهای انتخاری به این دلیل جایگزین موشک های کروز شدند!

عکس | پهپادهای انتخاری به این دلیل جایگزین موشک های کروز شدند!

دقت بالا و قیمت پایین سبب شده تا تقریبا در اکثر نیروهای نظامی دنیا ، استفاده از پهپادهای انتحاری جای استفاده از موشک های کروز گران قیمت را بگیرد. ایران در سال های اخیر به یکی از قدرت های جهانی در ساخت انواع پهپادهای نظامی در جهان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، پهپادهای انتحاری پرنده‌های بدون سرنشینی هستند که پس از پرتاب قرار نیست به مقر برگردند و با کوبیدن خودشان به هدف ماموریتشان به اتمام می‌رسد. این پهپادها در نقش‌های گوناگون در جنگ استفاده می‌شوند و کارایی بالایی در جنگ‌ از خود نشان داده‌اند.

ایران هم کاربر پهپادهای انتحاری است و نمونه‌های پیشرفته‌ای در زرادخانه خود دارد. آرش یکی از مشهورترین پهپادهای انتحاری ساخت ایران است که تازه‌ترین مدل از آن چندی پیش در رزمایش ارتش رونمایی شد.

از مزیت‌های این پهپادهای زیاد گفته‌اند اما به گفته کارشناسان روس، قابلیت گشت‌زنی روی هدف، پرواز در ارتفاع پایین و قیمت پایین از مهم‌ترین مزیت‌های آن‌ها است. در حالی که قیمت یک موشک کروز مثل کالیبر روسی حدود یک میلیون دلار است، این پهپادها قیمتی بین ۱۰ تا ۵۰ هزار دلار دارند.

ایران چطور یک قدرت پهپادی شد

admin

پست بعدی

تهران یک میلیون مسکن کم دارد

چ اکتبر 26 , 2022
اعتمادآنلاین| علیرضا زاکانی، شهردار تهران گفت: با همین جمعیت پذیری پایین در حال حاضر برای تهران یک میلیون مسکن کم داریم و صحبت ما این است بتوانیم با امکانات مختلف شرایط یک زیست پذیری مطلوب را برای مردم شهر تهران ایجاد کنیم. به گزارش فارس، وی در پاسخ به این […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000