گرانی در آلمان مردم را غافلگیر کرد

اعتمادآنلاین|

آلمان با افزایش نرخ تورم به بالاترین سطح خود که نزدیک به نیم قرن بی‌سابقه بوده است، در ماه آگوست غافلگیر شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزنس، بر اساس داده‌های اولیه منتشر شده توسط اداره آمار فدرال، نرخ تورم سالانه آلمان در ماه آگوست نسبت به ماه قبل از آن به بالاتر از حد انتظار ۷.۹ درصد رسید.

داده‌های ماهانه همچنین فشارهای قیمتی اضافی را منعکس می‌کند و قیمت مصرف‌کننده ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

بر اساس داده های رسمی، این نرخ تورم سالانه در آلمان پس از کاهش در دو ماه قبل، به بالاترین سطح خود در نزدیک به نیم قرن گذشته بازگشته است.

تورم در بزرگترین اقتصاد اروپا برای اولین بار در ماه مه به ۷.۹ درصد رسید که بالاترین نرخ از زمستان ۱۹۷۳-۱۹۷۴ بود؛ زمانی که قیمت‌ها به دلیل بحران نفتی تحریک شد.

تورم در آلمان نیز مانند سایر کشورهای جهان به دلیل جنگ روسیه در اوکراین افزایش یافته و منجر به افزایش هزینه‌های انرژی و قیمت مواد غذایی شده است.

بازارها انتظار دارند که تورم همچنان بالا بماند و در نهایت در ماه آینده نیز با توجه به افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا دوباره افزایش یابد.

بانک مرکزی آلمان در گزارش ماهانه خود در هفته گذشته اعلام کرد که نرخ تورم ممکن است تا حدود ۱۰ درصد در پاییز افزایش یابد؛ اگرچه اشاره کرد که چشم انداز تورم بسیار نامشخص است.

پست بعدی

نرخ اشتغالزایی آمریکا افزایش یافت

چ آگوست 31 , 2022
اعتمادآنلاین| تعداد مشاغل ایالات‌متحده در ماه جولای به ۱۱.۲ میلیون نفر رسید. به گزارش ایسنا، اداره آمار کار ایالات‌متحده در گزارشی اعلام کرد که فرصت‌های شغلی در ایالات‌متحده در ماه جولای به صورت ماهانه افزایش یافته و به ۱۱.۲ میلیون نفر رسیده است. همچنین نرخ اشتغالزایی در ماه جولای با […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000