طالبان اخبار منتشر شده درباره درگیری مرزی با ایران را رد کرد

اعتمادآنلاین|

برخی از رسانه‌های افغانستان با اهداف و مقاصد مشخص روز گذشته خبرهایی از وقوع جنگ میان مرزبانان ایران و نیروهای طالبان در حومه شهرستان کنگ ولایت نیمروز را منتشر کرده بودند که این اخبار ضدونقیض از سوی مسؤولان محلی این ولایت رد شد.

به گزارش فارس و بر اساس پیگیری‌ها، منابع مردمی در منطقه شوک شهرستان کنگ ولایت نیمروز از یک اختلاف چندساعته در روز گذشته حوالی ساعت 4 بعداز ظهر بر سر زمین میان نیروهای مرزبانی ایران و طالبان خبر دادند.

به‌دنبال این موضوع برخی رسانه‌های افغانستان که همواره بر آتش اختلافات میان دو ملت ایران و افغانستان دمیده‌اند، این بار نیز خبرهایی را درباره درگیری میان مرزبانان ایران و افغانستان منتشر کردند.

اما یک منبع امنیتی در ولایت نیمروز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: روز گذشته پس از اینکه یک خودروی ترانزیت که مواد نفتی را قصد داشت تا در خاک افغانستان تخلیه کند در حال وارد شدن به بندر این ولایت بود در نتیجه یک سؤتفاهم میان نیروهای دو مرزبانی ایران و افغانستان موجب یک تنش جزیی و اختلاف چندساعته شد که با پادرمیانی مسؤولان امنیتی دو طرف وضعیت به حالت عادی بازگشت.

از سوی دیگر نیز ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت نیمروز اخبار برخی رسانه‌ها در افغانستان مبنی بر درگیری میان نیروهای مبرزبانی ایران و طالبان را در منطقه کنگ نیمروز کاملا رد کرد.

به گفته این نهاد دولتی افغانستان، روز گذشته تنها به دلیل یک سؤتفاهم میان نیروهای مرزبانی ایران و طالبان یک تنش چندساعته صورت گرفت اما اکنون مناطق مرزی در آرامش کامل به‌سر می‌برند.

گفتنی است چندی پیش نیز به‌دنبال آنکه نیروهای مرزی در شمال استان سیستان و بلوچستان ایران که هم‌مرز با افغانستان است، با گروهی از اشرار که از خاک افغانستان قصد تعرض به خاک ایران را داشتند در گیر شدند، برخی رسانه‌ها از درگیری میان نیرهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و طالبان در ولایت نیمروز خبر داده بودند که از سوی مقام‌های مسئول در افغانستان تکذیب شده بود.

پست بعدی

موزه هنرهای معاصر با فاصله از هنر معاصر

س جولای 12 , 2022
در موزه هنرهای معاصر تهران، نمایشگاهی با عنوان «مینی‌مالیسم و کانسپچوال آرت» در حال برگزاری است و تا تاریخ ۲۷ شهریور سال جاری امکان بازدید از آن برای علاقه‌مندان فراهم شده است؛ در بین ۳۸ اثری که برای اولین بار از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بیرون آمده و به […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000