پس از آزمایش‌های موشکی کره شمالی، ژاپن و آمریکا رزمایش هوایی برگزار کردند

اعتمادآنلاین|

این وزارتخانه اعلام داشت، پرواز چهار فروند جنگنده F-۱۵ از پایگاه چیتوس نیروی دفاع شخصی ژاپن در هوکایدو و چهار فروند F-۱۶ از پایگاه نیروی هوایی آمیکا در میساوا، واقع در استان آئوموری ژاپن طی روز چهارشنبه با هدف تأیید "آرایش آمادگی" از سوی این دو نیرو صورت گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری کیودو نیوز، ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از این رزمایش "نمایش قابلیت‌های ترکیبی برای بازدارندگی و مقابله با تهدیدات منطقه‌ای" بوده است.

بعد از آنکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اولین سفرش به کره جنوبی و ژاپن در مقام رئیس جمهور کشورش را خاتمه داد، کره شمالی مجددا دور دیگری از آزمایشات موشکی را در اوایل صبح چهارشنبه انجام داد.

این مانور پروازی مشترک همچنین پس از آن برگزار شد که چین و روسیه در روز سه‌شنبه، زمانی که توکیو میزبان نشست گروه کوآد با حضور آمریکا، استرالیا و هند بود، در مجموع شش بمب‌افکن استراتژیک را بر فراز دریای ژاپن، دریای چین شرقی و اقیانوس آرام به پرواز درآوردند.

رهبران این چهار کشور در این اجلاس توافق کردند که یک منطقه هند-اقیانوسیه آزاد و باز را مورد حمایت قرار دهند؛ چشم اندازی که به طور گسترده با هدف کنترل جاه طلبی‌های منطقه‌ای رو به گسترش چین در نظر گرفته می‌شود.

به گفته هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه، ژاپن پس از پروازهای بمب افکنها، "نگرانی شدید" خود را به چین و روسیه منتقل کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، اعتراض ژاپن را "بی اساس و پوچ" خواند و هشدار داد که مسکو توانایی‌های نظامی خود را تقویت خواهد کرد.

admin

پست بعدی

چه کسانی قدرت دریافت وام ۷۰۰ میلیونی مسکن را دارند؟/ رییس اتحادیه املاک: اقتصاددان نیستم، ولی قسط ۱۱ میلیون تومانی را نمی‌توانم درک کنم

ج مه 27 , 2022
افزایش شدید قیمت مسکن و خارج شدن توان مردم از خرید آن، دولت را به این سمت کشاند که شاید افزایش وام مسکن، بازار را تکانی دهد؛ اگرچه بررسی قیمت‌ها و فضای بازار، از بی‌اثر بودن این وام حکایت دارد.

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000