واردات آیفون ممنوع شد

اعتمادآنلاین|

هفته گذشته واردکنندگان در سامانه جامع تجارت با این پیام مواجه می‌شدند که ثبت سفارش برند اپل تا روز شنبه ۳۱ اردیبهشت محدود شده است.

به گزارش ایسنا، اما امروز این پیام تغییر کرده و در سامانه اعلام شده که با توجه به قرارگیری تلفن همراه با برند اپل در گروه کالایی ۲۷ امکان ثبت سفارش آن وجود ندارد.

گروه ۲۷، گروه کالاهای لوکس و غیرضروری است که امکان تأمین ارز برای آنها وجود ندارد.

البته هنوز ابلاغیه رسمی از سوی سازمان‌های متولی از جمله وزارت صمت در این رابطه منتشر نشده و این وزارتخانه در هفته گذشته هم پاسخ روشنی به پیگیری ایسنا درباره ممنوعیت ورود موبایل‌های لوکس نداده است.

گفتنی است ممنوعیت موبایل‌های لوکس و مشخصا آیفون تاکنون چندین بار، به ویژه در مجلس شورای اسلامی مطرح شده، تا جایی که حتی اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اوایل اردیبهشت وعده دادند که تا نیمه اول سال ۱۴۰۱ واردات آیفون ممنوع شود.

admin

پست بعدی

پاسخ مناسب به اقدام‌های کره شمالی را بررسی کرده‌ایم

ی خرداد 1 , 1401
اعتمادآنلاین| جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که نگران اقدامات کره شمالی در طول سفر آسیایی خود از جمله آزمایش احتمالی هسته‌ای نیست. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، وی تصریح کرد که طرف آمریکایی در حال بررسی پاسخ به هر اقدامی از سوی پیونگ‌یانگ است. بایدن در پاسخ به […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000