ترامپ خواهان توافق جدید هسته‌ای با ایران است

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا روز جمعه گفت: اگر دونالد ترامپ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، ممکن است ایران را برای انعقاد توافق جدید هسته‌ای با آغوش باز بپذیرد. جان بولتون مشاور پیش..

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا روز جمعه گفت: اگر دونالد ترامپ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، ممکن است ایران را برای انعقاد توافق جدید هسته‌ای با آغوش باز بپذیرد.

جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا روز جمعه گفت: اگر دونالد ترامپ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، ممکن است ایران را برای انعقاد توافق جدید هسته‌ای با آغوش باز بپذیرد.

بولتون در مصاحبه با شبکه ۱۳ اسرائیل گفت: ترامپ آماده است برای توافق هسته‌ای جدید با رهبری ایران دیدار کند.

وی افزود: درست همانطور که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی توانست ترامپ را به بازی بگیرد، من نگران هستم که در دوره دوم ریاست جمهوری وی، ایرانی‌ها بتوانند همین کار را انجام دهند.

بولتون با اشاره به دوره فعالیت خود به عنوان سفیر امریکا در سازمان ملل در زمان ریاست جمهوری بوش گفت: من به تعهدات بوش در مورد اجازه ندادن به ایران برای دسترسی به سلاح‌های هسته‌ای معتقدم.

وی تصریح کرد، رهبران خارجی آن را (ترامپ) ناامید کننده می‌دانند و این بسیار نا امیدکننده است. من ترجیح می‌دهم که استدلال یک شخص به عنوان رئیس جمهوری با توجه واقعیت‌ها باشد نه بر اساس خیالات.

بولتون در حالی از تلاش‌های ترامپ برای توافق جدید هسته‌ای با ایران سخن می‌گوید که خود در کتاب «اتاق اتفاق» که به تازگی منتشر شده است، اعتراف می‌کند که در موضوع ایران، من از ترامپ خواستم تا بر خروج از توافق هسته‌ای اهتمام ورزد و به وی توضیح دادم که چرا کاربرد زور علیه ایران آخرین راه حل است.

بولتون که از زمان حضورش در سازمان ملل (۲۰۰۵-۲۰۰۶ میلادی) با مواضع تند علیه تهران نزد محافل سیاسی و رسانه ای آمریکا شناخته شده است، در مواجه با تقبیح وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با طرح ضد ایرانی خود در این کتاب مدعی ‌شد: اما من می‌دانستم که در جای درستی قرار دارم، اکثر رسانه های واشنگتن، به جای تمرکز و پرداختن بر اصل طرح من، بر موضوع عدم دسترسی و اخلال در دسترسی من به شخص رئیس جمهوری آمریکا متمرکز شدند.

پست بعدی

تحلیل متفاوت عباس عبدی از نامه اخیر موسوی خوئینی‌ها به رهبری

ج جولای 3 , 2020
«می خواهند بگویند تقصیر روحانی و اصلاح طلبان است؟ اشکال ندارد. قدرتش را که دارند؛ همه را بردارند ببینیم مملکت درست می شود یا بدتر از دوره احمدی‌نژاد خواهد شد؟» عباس عبدی روزنامه نگار به چند سوال اساسی..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000