برای ماندگاری گفتمان اصلاحات باید خود خودخواهی ها کنار گذاشته شود

رئیس بنیاد امید ایرانیان در اولین اظهارات خود پس از اعلام خبر استعفایش گفت: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس، خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت. رئیس بنیاد امید ایرا..

2.gif 5efe1e2446f3a_2020-07-02_22-19 رئیس بنیاد امید ایرانیان در اولین اظهارات خود پس از اعلام خبر استعفایش گفت: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس، خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در اولین اظهارات خود پس از اعلام خبر استعفایش از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با تاکید بر اینکه جریان اصلاحات نمی تواند صحنه را ترک کند، گفت: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس، خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود و یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد، تاکید کرد: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس ، خودخواهی‌ها و خود بزرگ بینی‌ها را کنار گذاشت. او همچنین به نمایندگان مجلس یازدهم توصیه کرد که با موضوعات شعاری برخورد نکنند و به فکر تقابل با دولت نباشند چرا که دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود.

دکتر محمدرضا عارف در نشست مشترک انجمن اسلامی معلمان تهران و ری با مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم که در دبیرستان البرز برگزار شد با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) ،یاد و خاطره شهدای حادثه هفتم تیر بویژه شهید بهشتی را گرامی داشت و گفت: شهید بهشتی در دوران بعد از انقلاب مورد تهمت ها و بداخلاقی‌های فراوانی قرار گرفت که سرمنشاء آنها برای او مشخص بود اما با سعه صدر مثالی زدنی اش هیچگاه از اهرم قدرت برای سرکوب و حذف مخالف خود استفاده نکرد.

وی در همین راستا تاکید کرد که اندیشه‌های شهید بهشتی باید در ارکان مختلف بویژه در قوه قضاییه متبلور باشد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان همچنین با اشاره به حادثه انفجار در یک کلینیک درمانی در تهران، ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه و آرزوی سلامتی برای مصدومین بر لزوم نظارت جدی بر ایمنی تجهیزات و ساختمان های مراکز درمانی از سوی مسئولین ذی ربط تاکید کرد.

وی در ادامه با قدردانی از ابتکار عمل انجمن اسلامی معلمان در برگزاری این جلسه ،بر لزوم برگزاری این قبیل نشست ها برای تبادل نظرات و انتقال تجربیات تاکید کرد و گفت:لازم می دانم بار دیگر از خواهران و برادران عضو مجمع نمایندگان تهران بخاطر همراهی ،نقش آفرینی و تلاش های شان در راستای شعار جریان امید در مجلس دهم یعنی "امید،آرامش و رونق اقتصادی" قدردانی کنم.

برخی می خواستند عملکرد فراکسیون امید دیده نشود

عارف همچنین با اشاره به عملکرد فراکسیون امید مجلس دهم ،گفت:برخی بر اساس پیش داوری ها و تحلیل‌های اولیه خودشان بنا را بر ندیدن عملکرد فراکسیون امید گذاشتند و حتی زمانیکه کتابچه عملکرد این فراکسیون منتشر شد خواستند دستاوردهای این فراکسیون را نبینند.

جریان رقیب اصلاحات ، حیات وجودی خود را در تضعیف و از بین بردن گفتمان اصلاحات می داند

وی با بیان اینکه جریان اصلاحات ثابت کرده است ظرفیت پاسخگویی به مطالبات مردم را دارد ،گفت: جریان رقیب، حیات وجودی خود را در تضعیف و از بین بردن گفتمان اصلاحات می داند اما تجربه ثابت کرده است که گفتمان اصلاحات در بطن جامعه نفوذ دارد و هیچگاه قابل حذف شدن نیست و تلاش برای ایجاد تک صدایی در کشور آن هم با استفاده از اهرمهای قدرت نتیجه عکس می دهد.

گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود و یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد

رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه جریان اصلاحات نمی تواند صحنه را ترک کند، گفت: ویژگی جریان اصلاحات این است که قائم به هیچ فردی نیست. گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود و یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد.گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس ، خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت .

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرها که نشان از تسویه حساب های فردی دارد ،خاطر نشان کرد:باید با انسجام و وحدت و در مسیر راهبردهای کلان جریان اصلاحات که اولویت به منافع ملی و تفکر گفتمانی است فعالیت های خود را ساماندهی کنیم و در این راستا تقویت همراهی و همدلی،گذشت و سعه صدر و امید ضروری و حیاتی است.

شرط حضور جریان اصلاحات نباید صرفا به پیروزی در عرصه انتخابات محدود شود

عارف با بیان اینکه شرط حضور جریان اصلاحات نباید صرفا به پیروزی در عرصه انتخابات محدود شود، گفت:ما باید تلاشمان در چارچوب ارزشها نظام و ارزشهای گفتمانی و عبور از منافع جریانی به نفع منافع ملی و عبور از منافع حزبی و فردی به نفع منافع جریانی باشد و انتظارم از تشکلهای اصلاح طلب بویژه تشکل با سابقه انجمن اسلامی معلمان این است که در زمینه حفظ وحدت و انسجام جریان اصلاحات پیشگام باشند.

بلایی که امروز بر سر اقتصاد کشور ما آمده است نشات گرفته از طرح تثبیت قیمت هاست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به مجلس یازدهم و نامه روسای کمیسیون‌های مجلس به رئیس جمهور اشاره کرد و یا یادآوری عملکرد مجلس هفتم در طرح تثبیت قیمت ها ،تصریح کرد: در مجلس هفتم طرحی را در اواخر سال 83 با ادعای عیدی مجلس به مردم تصویب کردند یعنی طرح تثبیت قیمت‌ها که بلایی که امروز بر سر اقتصاد کشور ما آمده است نشات گرفته از طرح تثبیت قیمت هاست.نتیجه این شد که رشد مثبت اقتصادی 7 درصد سال 84 به رشد منفی 7 درصد در دولت دهم رسید،تورم یک رقمی سال 84 به رقم 40 در سال 91 رسید و عملا نظام تک نرخی ارز متلاشی شد.

نمایندگان مجلس یازدهم با موضوعات شعاری برخورد نکنند

وی با بیان اینکه به عنوان فردی که 4 دهه در مسئولیتهای اجرایی و دانشگاهی بوده ام توصیه ام به نمایندگان مجلس یازدهم این است که با موضوعات شعاری برخورد نکنند،تاکید کرد: وقتی هنوز کمیسیون های مجلس شکل نگرفته است ولی نامه روسای این کمیسیون ها به رئیس جمهور منتشر می شود نشان از این دارد که برخوردهای شعاری و بدون توجه به واقعیات کشور صرفا ملاک عمل است و تجربه اینگونه برخوردها را در دولت های نهم و دهم دیدیم.

دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود

عارف خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم گفت: بنا را بر تقابل با دولت قرار ندهید .دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود.باید در شرایط سخت فعلی که کشور تحریم های ظالمانه را تحمل می کند با همراهی با دولت از این گردنه سخت عبور کنیم.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس یازدهم از تجربه مجلس دهم استفاده کرده،ضعف های مجلس دهم را اصلاح کنند و مجلس قوی را نه صرفا در شعار بلکه بر اساس عملکرد خود و با توجه به واقعیت های کشور به مردم گزارش دهند.

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم با بیان اینکه ویژگی برجسته مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم توجه جدی به مطالبات و خواسته های مردم حوزه انتخابیه است به برخی از ویژگی های نمایندگان تهران در مجلس دهم و عملکرد آنها اشاره کرد و گفت:وفاداری به ارزشهای انقلاب و تلاش در جهت تحقق آنها،خدمت به مردم در هر زمینه در چارچوب قانون،تعامل حداکثری با همه دستگاه های حکومتی بویژه دولت و بدون حاشیه سازی ،توجه به مطالبات مردم بخصوص شهرستانهای حوزه انتخابیه و نقاط غیر برخوردار،درک شرایط کشور و توجه به اولویت ها،تقویت مدیریت استانی با محوریت قرار دادن مدیران استانی بجای مدیران ستادی وزارتخانه ها و ارتباط نزدیک با موکلین بصورت برگزاری جلسات ادواری در مناطق مختلف تهران و ایجاد ۴ دفتر ارتباط مردمی گوشه ای از ویژگی های برجسته نمایندگان مجمع تهران و عملکرد آنها در مجلس دهم است.

فراکسیون امید فراکسیون اکثریت در مجلس دهم نبود

وی همچنین با بیان اینکه فراکسیون امید فراکسیون اکثریت در مجلس دهم نبود و طرح موضوع اکثریت با بیان تعداد نفرات غیرواقعی اعضای این فراکسیون آن هم قبل از تشکیل مجلس دهم با هدفی خاص مطرح شد،گفت:نقش آفرینی و تلاش در فراکسیون امید برای حفظ همبستگی و ارتقا همدلی و تفاهم در چارچوب راهبردهای کلی مصوب فراکسیون را نباید از یادها برد.عملکرد فراکسیون امید در حوزه های محتلف منتشر شده است هر چند عده ای نمی خواهند عملکرد فراکسیون امید دیده شود.

در ابتدای این مراسم خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران و دبیر انجمن اسلامی شهرستان ری ضمن خوشامدگویی به حاضرین نسبت به کمرنگ شدن اعتماد مردم به نهادهای انتخاباتی اظهارنگرانی کرد.

داوود محمدی دبیرکل انجمن اسلامی معلمان نیز در این مراسم طی سخنانی ،حملات به فراکسیون امید مجلس دهم را هدفمند دانست و با بیان اینکه فراکسیون امید با تمام وجود و در چارچوب شعار محوری خود در خدمت به منافع مردم و گفتمان اصلاحات عمل کرد ،گفت:مدیریت بسیار خوب دکتر عارف در مجلس کمک بسیار زیادی به ما برای درگیر نشدن به حاشیه ها و خدمت به مردم کرد.

فریده اولادقباد نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که از تنگ نظری رسانه ملی در عدم پوشش فعالیت های مجمع نمایندگان تهران مجلس دهم گلایه کرد.او تاکید کرد که اصلاحات زنده است و زنده خواهد ماند.

محمود صادقی نیز در این مراسم از نقش دکتر عارف در پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم یاد کرد و از کارکرد پارلمان در نظام سیاسی سخن گفت.

وی همچنین با برشمردن برخی عملکردهای مجلس دهم که فراکسیون امید در آن نقش تاثیرگذاری داشت گفت: قانون کاهش مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر که تاثیر بسزایی در رتبه ابران در مجامع بین المللی داشت و نیز تصویب قانون هوای پاک و دیگر قوانین نشان از این دارد که مجلس دهم تعداد لوایح و طرحهایی که تصویب کرده است اگر بیشتر از ادوار قبلی نبوده کمتر نیز نبوده است.

حجت الاسلام مازنی و طیبه سیاوشی نیز از دیگر نمایندگان مجمع تهران در مجلس دهم بودند که در این مراسم سخنرانی کردند و بر شان و جایگاه رای مردم در قانون اساسی و نقش زنان در مجلس دهم در پیگری مطالبات زنان،دانشجویان و فعالان سیاسی اشاره کردند.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران نیز سخنران دیگر این مراسم بود که به نقش تاثیرگذار مجمع نمایندگان تهران در پیگیری مطالبات معلمان اشاره کرد و گفت: افزایش حقوق معلمان با پیگری مداوم نمایندگان مجمع تهران در مجلس دهم صورت گرفت .شخصا شاهد تلاش همه اعضای مجمع نمانیدگان تهران در مجلس دهم برای رفع مشکلات آموزش و پرورش تهران بودم و شهادت می دهم کوچکترین درخواست شخصی از جانب نمایندگان صورت نگرفت و این موضوع برند شما در مجلس دهم بود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در اولین اظهارات خود پس از اعلام خبر استعفایش گفت: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس، خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5efe1e2446f3a_2020-07-02_22-19 سیاسی/ سیاست داخلی 12 تیر 1399 – 22:19

رئیس بنیاد امید ایرانیان در اولین اظهارات خود پس از اعلام خبر استعفایش از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با تاکید بر اینکه جریان اصلاحات نمی تواند صحنه را ترک کند، گفت: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس، خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود و یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد، تاکید کرد: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس ، خودخواهی‌ها و خود بزرگ بینی‌ها را کنار گذاشت. او همچنین به نمایندگان مجلس یازدهم توصیه کرد که با موضوعات شعاری برخورد نکنند و به فکر تقابل با دولت نباشند چرا که دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود.

دکتر محمدرضا عارف در نشست مشترک انجمن اسلامی معلمان تهران و ری با مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم که در دبیرستان البرز برگزار شد با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) ،یاد و خاطره شهدای حادثه هفتم تیر بویژه شهید بهشتی را گرامی داشت و گفت: شهید بهشتی در دوران بعد از انقلاب مورد تهمت ها و بداخلاقی‌های فراوانی قرار گرفت که سرمنشاء آنها برای او مشخص بود اما با سعه صدر مثالی زدنی اش هیچگاه از اهرم قدرت برای سرکوب و حذف مخالف خود استفاده نکرد.

وی در همین راستا تاکید کرد که اندیشه‌های شهید بهشتی باید در ارکان مختلف بویژه در قوه قضاییه متبلور باشد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان همچنین با اشاره به حادثه انفجار در یک کلینیک درمانی در تهران، ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه و آرزوی سلامتی برای مصدومین بر لزوم نظارت جدی بر ایمنی تجهیزات و ساختمان های مراکز درمانی از سوی مسئولین ذی ربط تاکید کرد.

وی در ادامه با قدردانی از ابتکار عمل انجمن اسلامی معلمان در برگزاری این جلسه ،بر لزوم برگزاری این قبیل نشست ها برای تبادل نظرات و انتقال تجربیات تاکید کرد و گفت:لازم می دانم بار دیگر از خواهران و برادران عضو مجمع نمایندگان تهران بخاطر همراهی ،نقش آفرینی و تلاش های شان در راستای شعار جریان امید در مجلس دهم یعنی "امید،آرامش و رونق اقتصادی" قدردانی کنم.

برخی می خواستند عملکرد فراکسیون امید دیده نشود

عارف همچنین با اشاره به عملکرد فراکسیون امید مجلس دهم ،گفت:برخی بر اساس پیش داوری ها و تحلیل‌های اولیه خودشان بنا را بر ندیدن عملکرد فراکسیون امید گذاشتند و حتی زمانیکه کتابچه عملکرد این فراکسیون منتشر شد خواستند دستاوردهای این فراکسیون را نبینند.

جریان رقیب اصلاحات ، حیات وجودی خود را در تضعیف و از بین بردن گفتمان اصلاحات می داند

وی با بیان اینکه جریان اصلاحات ثابت کرده است ظرفیت پاسخگویی به مطالبات مردم را دارد ،گفت: جریان رقیب، حیات وجودی خود را در تضعیف و از بین بردن گفتمان اصلاحات می داند اما تجربه ثابت کرده است که گفتمان اصلاحات در بطن جامعه نفوذ دارد و هیچگاه قابل حذف شدن نیست و تلاش برای ایجاد تک صدایی در کشور آن هم با استفاده از اهرمهای قدرت نتیجه عکس می دهد.

گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود و یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد

رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه جریان اصلاحات نمی تواند صحنه را ترک کند، گفت: ویژگی جریان اصلاحات این است که قائم به هیچ فردی نیست. گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود و یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد.گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس ، خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت .

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرها که نشان از تسویه حساب های فردی دارد ،خاطر نشان کرد:باید با انسجام و وحدت و در مسیر راهبردهای کلان جریان اصلاحات که اولویت به منافع ملی و تفکر گفتمانی است فعالیت های خود را ساماندهی کنیم و در این راستا تقویت همراهی و همدلی،گذشت و سعه صدر و امید ضروری و حیاتی است.

شرط حضور جریان اصلاحات نباید صرفا به پیروزی در عرصه انتخابات محدود شود

عارف با بیان اینکه شرط حضور جریان اصلاحات نباید صرفا به پیروزی در عرصه انتخابات محدود شود، گفت:ما باید تلاشمان در چارچوب ارزشها نظام و ارزشهای گفتمانی و عبور از منافع جریانی به نفع منافع ملی و عبور از منافع حزبی و فردی به نفع منافع جریانی باشد و انتظارم از تشکلهای اصلاح طلب بویژه تشکل با سابقه انجمن اسلامی معلمان این است که در زمینه حفظ وحدت و انسجام جریان اصلاحات پیشگام باشند.

بلایی که امروز بر سر اقتصاد کشور ما آمده است نشات گرفته از طرح تثبیت قیمت هاست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به مجلس یازدهم و نامه روسای کمیسیون‌های مجلس به رئیس جمهور اشاره کرد و یا یادآوری عملکرد مجلس هفتم در طرح تثبیت قیمت ها ،تصریح کرد: در مجلس هفتم طرحی را در اواخر سال 83 با ادعای عیدی مجلس به مردم تصویب کردند یعنی طرح تثبیت قیمت‌ها که بلایی که امروز بر سر اقتصاد کشور ما آمده است نشات گرفته از طرح تثبیت قیمت هاست.نتیجه این شد که رشد مثبت اقتصادی 7 درصد سال 84 به رشد منفی 7 درصد در دولت دهم رسید،تورم یک رقمی سال 84 به رقم 40 در سال 91 رسید و عملا نظام تک نرخی ارز متلاشی شد.

نمایندگان مجلس یازدهم با موضوعات شعاری برخورد نکنند

وی با بیان اینکه به عنوان فردی که 4 دهه در مسئولیتهای اجرایی و دانشگاهی بوده ام توصیه ام به نمایندگان مجلس یازدهم این است که با موضوعات شعاری برخورد نکنند،تاکید کرد: وقتی هنوز کمیسیون های مجلس شکل نگرفته است ولی نامه روسای این کمیسیون ها به رئیس جمهور منتشر می شود نشان از این دارد که برخوردهای شعاری و بدون توجه به واقعیات کشور صرفا ملاک عمل است و تجربه اینگونه برخوردها را در دولت های نهم و دهم دیدیم.

دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود

عارف خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم گفت: بنا را بر تقابل با دولت قرار ندهید .دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود.باید در شرایط سخت فعلی که کشور تحریم های ظالمانه را تحمل می کند با همراهی با دولت از این گردنه سخت عبور کنیم.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس یازدهم از تجربه مجلس دهم استفاده کرده،ضعف های مجلس دهم را اصلاح کنند و مجلس قوی را نه صرفا در شعار بلکه بر اساس عملکرد خود و با توجه به واقعیت های کشور به مردم گزارش دهند.

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم با بیان اینکه ویژگی برجسته مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم توجه جدی به مطالبات و خواسته های مردم حوزه انتخابیه است به برخی از ویژگی های نمایندگان تهران در مجلس دهم و عملکرد آنها اشاره کرد و گفت:وفاداری به ارزشهای انقلاب و تلاش در جهت تحقق آنها،خدمت به مردم در هر زمینه در چارچوب قانون،تعامل حداکثری با همه دستگاه های حکومتی بویژه دولت و بدون حاشیه سازی ،توجه به مطالبات مردم بخصوص شهرستانهای حوزه انتخابیه و نقاط غیر برخوردار،درک شرایط کشور و توجه به اولویت ها،تقویت مدیریت استانی با محوریت قرار دادن مدیران استانی بجای مدیران ستادی وزارتخانه ها و ارتباط نزدیک با موکلین بصورت برگزاری جلسات ادواری در مناطق مختلف تهران و ایجاد ۴ دفتر ارتباط مردمی گوشه ای از ویژگی های برجسته نمایندگان مجمع تهران و عملکرد آنها در مجلس دهم است.

فراکسیون امید فراکسیون اکثریت در مجلس دهم نبود

وی همچنین با بیان اینکه فراکسیون امید فراکسیون اکثریت در مجلس دهم نبود و طرح موضوع اکثریت با بیان تعداد نفرات غیرواقعی اعضای این فراکسیون آن هم قبل از تشکیل مجلس دهم با هدفی خاص مطرح شد،گفت:نقش آفرینی و تلاش در فراکسیون امید برای حفظ همبستگی و ارتقا همدلی و تفاهم در چارچوب راهبردهای کلی مصوب فراکسیون را نباید از یادها برد.عملکرد فراکسیون امید در حوزه های محتلف منتشر شده است هر چند عده ای نمی خواهند عملکرد فراکسیون امید دیده شود.

در ابتدای این مراسم خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران و دبیر انجمن اسلامی شهرستان ری ضمن خوشامدگویی به حاضرین نسبت به کمرنگ شدن اعتماد مردم به نهادهای انتخاباتی اظهارنگرانی کرد.

داوود محمدی دبیرکل انجمن اسلامی معلمان نیز در این مراسم طی سخنانی ،حملات به فراکسیون امید مجلس دهم را هدفمند دانست و با بیان اینکه فراکسیون امید با تمام وجود و در چارچوب شعار محوری خود در خدمت به منافع مردم و گفتمان اصلاحات عمل کرد ،گفت:مدیریت بسیار خوب دکتر عارف در مجلس کمک بسیار زیادی به ما برای درگیر نشدن به حاشیه ها و خدمت به مردم کرد.

فریده اولادقباد نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که از تنگ نظری رسانه ملی در عدم پوشش فعالیت های مجمع نمایندگان تهران مجلس دهم گلایه کرد.او تاکید کرد که اصلاحات زنده است و زنده خواهد ماند.

محمود صادقی نیز در این مراسم از نقش دکتر عارف در پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم یاد کرد و از کارکرد پارلمان در نظام سیاسی سخن گفت.

وی همچنین با برشمردن برخی عملکردهای مجلس دهم که فراکسیون امید در آن نقش تاثیرگذاری داشت گفت: قانون کاهش مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر که تاثیر بسزایی در رتبه ابران در مجامع بین المللی داشت و نیز تصویب قانون هوای پاک و دیگر قوانین نشان از این دارد که مجلس دهم تعداد لوایح و طرحهایی که تصویب کرده است اگر بیشتر از ادوار قبلی نبوده کمتر نیز نبوده است.

حجت الاسلام مازنی و طیبه سیاوشی نیز از دیگر نمایندگان مجمع تهران در مجلس دهم بودند که در این مراسم سخنرانی کردند و بر شان و جایگاه رای مردم در قانون اساسی و نقش زنان در مجلس دهم در پیگری مطالبات زنان،دانشجویان و فعالان سیاسی اشاره کردند.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران نیز سخنران دیگر این مراسم بود که به نقش تاثیرگذار مجمع نمایندگان تهران در پیگیری مطالبات معلمان اشاره کرد و گفت: افزایش حقوق معلمان با پیگری مداوم نمایندگان مجمع تهران در مجلس دهم صورت گرفت .شخصا شاهد تلاش همه اعضای مجمع نمانیدگان تهران در مجلس دهم برای رفع مشکلات آموزش و پرورش تهران بودم و شهادت می دهم کوچکترین درخواست شخصی از جانب نمایندگان صورت نگرفت و این موضوع برند شما در مجلس دهم بود.

منبع: جماران

70

اصلاح طلبان
اصلاح طلبی
بنیاد امید ایرانیان
محمدرضا عارف
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان

اخبار مرتبط

خبر فوری در شبکه های اجتماعی

khabarfoori in social networks خرید شارژو بسته اینترنتی coronavirus پیشنهاد ما

تیتر جالب رسانه‌های خارجی در رابطه با حکم اعدام روح الله زم / مروری بر زندگی او
قیمت مسکن تا مهر از مرز تورم عبور نمی‌کند
آیا افزایش جمعیت و فرزندآوری موجب سیاه روزی ما می‌شود؟/ مروی بر یک نظریه جنجالی ۲۰۰ساله
حاکمیت سریعترین راه رسیدن به منابع را جیب مردم می داند/دولت راهی جز بالا بردن نرخ ارز نمی بیند/دولت و مجلس با فضاسازی باعث هجوم به بازار سهام شدند
با چند حقوق پایه می‌توان یک خانه 40 متری خرید؟ + نمودار و جدول
بیروت؛ اتاق باروت یا شهر صلح/ ایران و ترکیه بر سر لبنان با یکدیگر درگیر می‌شوند؟
مرگ منصوری مشکوک است / باید عکسی از جسد منتشر شود / احتمال همکاری مقامات رومانی در قتل منصوری وجود دارد

به روایت شما عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کرج+فیلم 1399/4/12 افزایش سر سام آور اجاره مسکن 1399/4/12 چرا حقوق مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما ایران ایر کم شده است؟ 1399/4/12 گرانی سرسام آور لاستیک خودرو 1399/4/11 گلایه مخاطبین خبرفوری از وضعیت نابسامان مسکن! 1399/4/11 مسولین مهرشهر زاهدان را به حال خود رها کره اند ! 1399/4/11 ادامه

پست بعدی

طرح سوال از روحانی در صحن علنی مجلس

پ جولای 2 , 2020
سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس نوشت: باتوجه به تورم افسار گسیخته ، افزایش روزانه قیمت طلا ، ... طرح سوال از روحانی و احضارش به مجلس را آماده و در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ تیر به جریان خواهم..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000