نوستراداموس؛ پیشگو یا شیاد؛ از پیش‌گویی مرگ ترامپ در 2020 تا جنگ جهانی سوم/ آیا نوستراداموس انقلاب اسلامی را هم پیش بینی کرده بود؟

طبق گفته برخی نویسندگان، نوستراداموس توانسته وقوع جنگ جهانی دوم و ظهور هیتلر، سقوط صدام، مرگ برادران کندی و 11 سپتامبر را پیش بینی کند. به گزارش خبر فوری، بنا به برخی روایت‌ها، امروز(2 ژوئیه) سالروز م..

5efc704f51f37_2020-07-01_15-45 طبق گفته برخی نویسندگان، نوستراداموس توانسته وقوع جنگ جهانی دوم و ظهور هیتلر، سقوط صدام، مرگ برادران کندی و 11 سپتامبر را پیش بینی کند.

به گزارش خبر فوری، بنا به برخی روایت‌ها، امروز(2 ژوئیه) سالروز مرگ نوستراداموس پیشگوی مشهور فرانسوی است. حواشی بسیاری در مورد این شخص وجود دارد. پیشگویی‌های بسیاری به نوستراداموس نسبت داده شده است.

بسیاری از این پیش گویی‌ها اشتباه و برخی نیز واقعا از زبان نوستراداموس بیان شده اند.

با این حال، کتب نوستراداموس در مورد پیشگویی‌ها و تحقق بعضی از این‌ها باعث شده این شخص در طول تاریخ تبدیل به یک افسانه شود. بد نیست در این گزارش مروری بر زندگی واقعی و پیش گویی‌های این افسانه داشته باشیم.

ستاره شناسی که شاعری پیشگو از آب درآمد

میشِل دو نُسْتْرِدام متولد 14 یا 21 دسامبر 1503 و فوت شده در ژوئیه 1566 است. پدر او «پیر دو نستردام» در یک خانواده یهودی متولد شد ولی او پس از ازدواج با یک زن کاتولیک به مسیحیت گروید. میشل نخستین فرزند آن‌ها بود.

میشل هنگام تحصیل به نجوم و ریاضیات علاقه بسیاری نشان می‌داد. با وجود این به خواست پدرش در سال 1521 در آموزشگاه پزشکی «مون پلیه» ثبت نام کرد. در آنجا بود که با نویسنده نامدار فرانسوی «فرانسوا رابله» آشنا شد و با تشویق او به سرودن شعر و نوشتن قطعات ادبی پرداخت. در سال 1550 نخستین تقویم نجومی را که در آن پیشگویی‌هایی درباره رخدادها و اوضاع جوی سال بعد انجام شده بود، منتشر نمود. در این سالنامه برای نخستین بار نام وی «نوسترآداموس» و شغل و زمینه مورد علاقه‌اش، پزشک و آستروفیل (یعنی دوستدار ستارگان یا نجوم) آورده شد.

در سال 1531 نوستراداموس به اژان رفت و در آنجا با زنی جوان ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد. در سال 1534 همسر و دو فرزند نوستراداموس احتمالاً از بیماری طاعون درگذشتند. پس از مرگ آن‌ها، نوستراداموس به سفر ادامه داد و از فرانسه و احتمالاً از ایتالیا عبور کرد.

در بازگشتش در سال 1545، او به یاری پزشک مشهور «لوئیس سر» در جنگ علیه شیوع بیماری طاعون در مارسی پرداخت و سپس خود به تنهایی به مبارزه علیه این بیماری در منطقه سال ون پرداخت. در نهایت نوستراداموس در سال 1547 در منطقه «سالون» در خانه‌ای که امروزه هنوز موجود است سکنی گزید. وی در آنجا با یک بیوه ثروتمند بنام «آن پونسارد» ازدواج کرد که این خانم سه پسر و سه دختر برایش به دنیا آورد.

نوسترآداموس از سال 1554 یادداشت‌های خود را به صورت دوبیتی نوشت. صد دوبیتی نخست خود را با نام «صد شعر»، در 1555 منتشر کرد. در همین نوشته ها بود که او پیش گویی های خود را به صورت بسیار مبهم و به صورت ادبی بیان می‌کند.

در سرآغاز این اشعار که خطاب به پسرش سزار نوشته ‌است؛ تأکید می‌کند که سرنوشت بشر و آینده جهان را از روی حرکات ستارگان می‌توان پیش‍گویی نمود و اینکه هر دو بیتی او گویای رخدادی‌ست که در آینده دور یا نزدیک رخ خواهد داد. تعداد این پیشگویی‌ها به 965 عدد می‌رسد.

در آن زمان ستاره شناسی فراتر از یک علم بود و مردم به علت تاثیرات مذهبی و به خصوص عقاید سنتی عرفانی یونان قدیم باور داشتند که حرکات ستارگان سرنوشت یک فرد را می‌سازد. نوستراداموس از طریق این باور سعی کرد یک سری پیشگویی کند.

همانطور که بیان شد نوسترآداموس قید می‌کند که در پیشگویی‌هایش رمزها و محاسبه‌هایی دارد که هر کس توانایی درک آن‌ها را ندارد. این رمزها را او در نامه‌ای که به «هانری دوم» پادشاه فرانسه نوشته، توضیح داده‌است.

در سال 1566 بیماری نقرس که سال‌ها باعث رنجش نوستراداموس شده بود، به ورم یا آب آوردگی تبدیل شد. در اواخر ژوئن او وکیل خود برای آماده کردن وصیتش فراخواند که در آن تمامی دارایی‌هایش را تا زمان تولد بیست و پنج سالگی پسرانش و تا زمان ازدواج دخترانش به علاوه 3 هزار و 444 کرون، با کم کردن اندک بدهی‌ها، (کلاً حدود 300 هزار دلار آمریکا) نزد همسرش تا زمان ازدواجش به امانت گذاشت. پس از این یک متمم کوتاه به وصیتنامه افزوده شد. گفته می‌شود که وی در عصر روز 1 ژوئن، منشی خود جین دی چاوینکی را فراخواند و به او گفت: "تو هنگام طلوع خورشید مرا زنده نخواهی دید." ظاهراً صبح روز بعد بدن بی جان نوستراداموس در کف اتاق نزدیک تختش و میز افتاده بوده‌است.

ماهیت پیش گویی‌های نوستراداموس

اشعار نوستراداموس بسیار مبهم هستند و همین امر باعث شده تطبیقشان بر موارد مختلف آسان باشد.

اشعار کتاب نوستراداموس در مورد بلایای مختلف هستند (تقریباً تمامی آن‌ها فاقد زمان مشخص هستند). این امراض شامل سرایت مریضی، زمین لرزه، جنگ، سیل، حمله، جنایت، نبرد و بسیاری دیگر از حوادث مشابه هستند. دربرخی از دوبیتی‌ها این بلایا به صورت کلی آورده شده‌اند و در برخی دیگر در ارتباط با شخصی خاص یا افرادی معدودی عنوان شده‌اند. بعضی تنها مربوط به یک شهر هستند و برخی چندین شهر یا کشور را شامل می‌شوند.

از جمله موضوعات اصلی کتابهای نوستراداموس حمله قریب‌الوقوع مسلمانان از شرق و جنوب با احساسات ضد مسیحیت به اروپا است که دقیقاً منعکس ‌کنندهِ حملات عثمانی در آن قرون است. همین امر باعث شده که بسیاری گمان کنند پیش گویی های نوستراداموس نه پیش گویی بلکه نوعی هشدار بوده است.

نوستراداموس به عنوان یک مسیحی سعی داشته از طریق ترساندن مسیحیان آنها را به مقابله با عثمانی وادارد.

پیش گویی‌های مشهور منسوب به ستاره شناس فرانسوی

شهرت نوستراداموس در این سالها بیشتر از گذشته شده است. این شهرت به این علت است که نویسندگان غربی در دهه های گذشته سعی کردند این امر را تبلیغ کنند که نوستراداموس توانسته در این سالها وقایع مختلفی را پیش بینی کند. طبق گفته برخی نویسندگان، نوستراداموس توانسته وقوع جنگ جهانی دوم و ظهور هیتلر، سقوط صدام، مرگ برادران کندی و 11 سپتامبر را پیش بینی کند.

شیاد یا پیشگویی ماورایی؟

منتقدان نوستراداموس می‌گویند که او بسیار گنگ و مبهم حرف زده و وقایع بالا فقط برداشتهایی کلی از حرفهای او هستند. این افراد معتقدند که وقتی یک شخص مبهم و دوپهلو حرف می‌زند هر برداشتی از آن می‌توان داشت و این برداشتها به هیچ وجه علمی و منطقی نیستند.

در مقابل، طرفداران سرسخت نوستراداموس می‌گویند که یک سری اصول بر نوشته هایش نوستراداموس حاکم است و او به هیچ وجه بدون قاعده حرف نزده. اینها تاکید دارند که اگر قواعد و قوانین کد گذاری نوشته های او شناخته شود، می‌توان معنای کلام او و پیش بینی‌هایش را فهمید.

در مقابل این رای، مخالفان تاکید دارند که هنوز این کد گذاری کشف نشده و پیش‌بینی های بیرون آمده از نوشته های این فرد چیزی جز یک سری حدس و گمان نیست. به طور مثال او در مورد سال 1789 که مصادف با انقلاب فرانسه است، نوشته در این سال آهنگها، شعارها و مطالبات از سمت بردگان و ظلم دیدگان شنیده می‌شود.

این سخن بسیار کلی است. تقریبا می‌دانیم از قرن 16 تا قرن 20 هر سال یک شورش کوچک یا بزرگ دهقانی یا کارگری در سراسر کشورهای اروپایی به وقوع پیوسته و لذا نمی توان حکمی دقیق از این نوشته کوتاه بیرون آورد.

پیش گویی‌های عجیب؛ از وقوع کرونا تا مرگ ترامپ

بعد از شیوع کرونا از چین بسیاری تاکید کردند که نوستراداموس در دوبیتی های خود این واقعه را پیش گویی کرده است. آنها یک دوبیتی را برای اثبات حرف خود به عنوان شاهد آورده و آن را چنین تفسیر می‌کنند:

"در سال دوقلو (۲۰۲۰)/ ملکه‌ای تاجگذاری می‌کند/ از شرق (چین) / که بلای (ویروس) خود را می‌گستراند/ در سرزمین هفت دره (ایتالیا) / تبدیل به غبار می‌کند (می‌کشد) / آنها که در گرگ و میش‌اند (افراد مسن) / و در سایه ویرانه‌ها به اوج می‌رسد (نابودی کامل اقتصاد)…"

به‌خوبی مشخص است که پیش گویی بالا ربطی به کرونا ندارد و نویسندگان عبارات کلی بلا، تاج دار و شرق را با عبارات مشخص ویروس، کرونا و چین جابه جا کرده اند.

از این گونه پیش گویی ها در این چند ماه بسیار زیاد بوده است. وبگاه انگلیسی اکسپرس مدتی پیش در خبری مدعی شده که طبق ادعای یک نماد شناس و روانشناس به نام کریگ پارکر، نوستراداموس پیش بینی هایی را برای سال جدید داشته است. طبق گفته اکسپرس، پارکر مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود. همچنین یک جنگ بزرگ در خاورمیانه رخ خواهد داد و تغییراتی در زمینه روابط با روسیه به وقوع خواهد پیوست.

همچنین طبق گفته برخی نمادشاناس‌ها، نوستراداموس برای سال 2020 پیشگویی‌های دیگری نیز دارد از جمله رواج سفر انسان به فضا، نزدیک شدن یک شهاب سنگ بزرگ به روسیه و حتی تهدیدی داخلی علیه رهبر روسیه (مثل ترور) از جمله این پیشگویی‌هاست.

پیش گویی انقلاب اسلامی؛ راست یا دروغ؟

برخی با اتکا به کلمات کلی نوستراداموس، معتقدند او حتی وقوع انقلاب اسلامی در سال 1357 را هم پیش بینی کرده است. این افراد دو بیتی های زیر را برای تایید حرف خود شاهد می‌گیرند:

الف. " شاهزاده عرب، مریخ، خورشید، ناهید، شیر، حکومت کلیسا را از طریق دریا از پای در خواهد آورد، از جانب ایران (پرشیا) بیش از یک میلیون پرهیزگار به بیزانس و مصر، به سوی شمال هجوم خواهند آورد ."

ب. "از کشور عربی خوشبخت (در منطقه غنی و ثروتمند اعراب) شخصی قدرتمند و مسلط بر شریعت [حضرت] محمد (ص) زاده خواهد شد، اسپانیا را به دردسر انداخته و بر گرانادا (غرناطه) مستولی می شود. از طریق دریا بر مردم نیکوزیا ظفر خواهد یافت."

ج. "مرد مشرقی از محل استقرار خویش خارج خواهد شد، برای دیدار فرانسه از کوه آپونین خواهد گذشت، از فراز آسمان، از برف ها، دریاها و کوهها گذر خواهد کرد و همگان را با عصایش مضروب خواهد کرد . . .".

با اینکه شاید ظاهر دوبیتی‌های فوق کمی اغوا کننده باشد، اما هیچ گونه پیش بینی محصل و مشخصی از آن به دست نمی‌آید. به خصوص اینکه، ذات یک پیشگویی را زمان و مکان آن می‌سازد؛ در حالیکه در عبارات نوستراداموس هیچ کدام از این ها(به خصوص مکان) به صورت مشخص نیامده است.

طبق گفته برخی نویسندگان، نوستراداموس توانسته وقوع جنگ جهانی دوم و ظهور هیتلر، سقوط صدام، مرگ برادران کندی و 11 سپتامبر را پیش بینی کند.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5efc704f51f37_2020-07-01_15-45 طنز‌و‌سرگرمی/ تاریخ 12 تیر 1399 – 06:45

به گزارش خبر فوری، بنا به برخی روایت‌ها، امروز(2 ژوئیه) سالروز مرگ نوستراداموس پیشگوی مشهور فرانسوی است. حواشی بسیاری در مورد این شخص وجود دارد. پیشگویی‌های بسیاری به نوستراداموس نسبت داده شده است.

بسیاری از این پیش گویی‌ها اشتباه و برخی نیز واقعا از زبان نوستراداموس بیان شده اند.

با این حال، کتب نوستراداموس در مورد پیشگویی‌ها و تحقق بعضی از این‌ها باعث شده این شخص در طول تاریخ تبدیل به یک افسانه شود. بد نیست در این گزارش مروری بر زندگی واقعی و پیش گویی‌های این افسانه داشته باشیم.

ستاره شناسی که شاعری پیشگو از آب درآمد

میشِل دو نُسْتْرِدام متولد 14 یا 21 دسامبر 1503 و فوت شده در ژوئیه 1566 است. پدر او «پیر دو نستردام» در یک خانواده یهودی متولد شد ولی او پس از ازدواج با یک زن کاتولیک به مسیحیت گروید. میشل نخستین فرزند آن‌ها بود.

میشل هنگام تحصیل به نجوم و ریاضیات علاقه بسیاری نشان می‌داد. با وجود این به خواست پدرش در سال 1521 در آموزشگاه پزشکی «مون پلیه» ثبت نام کرد. در آنجا بود که با نویسنده نامدار فرانسوی «فرانسوا رابله» آشنا شد و با تشویق او به سرودن شعر و نوشتن قطعات ادبی پرداخت. در سال 1550 نخستین تقویم نجومی را که در آن پیشگویی‌هایی درباره رخدادها و اوضاع جوی سال بعد انجام شده بود، منتشر نمود. در این سالنامه برای نخستین بار نام وی «نوسترآداموس» و شغل و زمینه مورد علاقه‌اش، پزشک و آستروفیل (یعنی دوستدار ستارگان یا نجوم) آورده شد.

در سال 1531 نوستراداموس به اژان رفت و در آنجا با زنی جوان ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد. در سال 1534 همسر و دو فرزند نوستراداموس احتمالاً از بیماری طاعون درگذشتند. پس از مرگ آن‌ها، نوستراداموس به سفر ادامه داد و از فرانسه و احتمالاً از ایتالیا عبور کرد.

در بازگشتش در سال 1545، او به یاری پزشک مشهور «لوئیس سر» در جنگ علیه شیوع بیماری طاعون در مارسی پرداخت و سپس خود به تنهایی به مبارزه علیه این بیماری در منطقه سال ون پرداخت. در نهایت نوستراداموس در سال 1547 در منطقه «سالون» در خانه‌ای که امروزه هنوز موجود است سکنی گزید. وی در آنجا با یک بیوه ثروتمند بنام «آن پونسارد» ازدواج کرد که این خانم سه پسر و سه دختر برایش به دنیا آورد.

نوسترآداموس از سال 1554 یادداشت‌های خود را به صورت دوبیتی نوشت. صد دوبیتی نخست خود را با نام «صد شعر»، در 1555 منتشر کرد. در همین نوشته ها بود که او پیش گویی های خود را به صورت بسیار مبهم و به صورت ادبی بیان می‌کند.

در سرآغاز این اشعار که خطاب به پسرش سزار نوشته ‌است؛ تأکید می‌کند که سرنوشت بشر و آینده جهان را از روی حرکات ستارگان می‌توان پیش‍گویی نمود و اینکه هر دو بیتی او گویای رخدادی‌ست که در آینده دور یا نزدیک رخ خواهد داد. تعداد این پیشگویی‌ها به 965 عدد می‌رسد.

در آن زمان ستاره شناسی فراتر از یک علم بود و مردم به علت تاثیرات مذهبی و به خصوص عقاید سنتی عرفانی یونان قدیم باور داشتند که حرکات ستارگان سرنوشت یک فرد را می‌سازد. نوستراداموس از طریق این باور سعی کرد یک سری پیشگویی کند.

همانطور که بیان شد نوسترآداموس قید می‌کند که در پیشگویی‌هایش رمزها و محاسبه‌هایی دارد که هر کس توانایی درک آن‌ها را ندارد. این رمزها را او در نامه‌ای که به «هانری دوم» پادشاه فرانسه نوشته، توضیح داده‌است.

در سال 1566 بیماری نقرس که سال‌ها باعث رنجش نوستراداموس شده بود، به ورم یا آب آوردگی تبدیل شد. در اواخر ژوئن او وکیل خود برای آماده کردن وصیتش فراخواند که در آن تمامی دارایی‌هایش را تا زمان تولد بیست و پنج سالگی پسرانش و تا زمان ازدواج دخترانش به علاوه 3 هزار و 444 کرون، با کم کردن اندک بدهی‌ها، (کلاً حدود 300 هزار دلار آمریکا) نزد همسرش تا زمان ازدواجش به امانت گذاشت. پس از این یک متمم کوتاه به وصیتنامه افزوده شد. گفته می‌شود که وی در عصر روز 1 ژوئن، منشی خود جین دی چاوینکی را فراخواند و به او گفت: "تو هنگام طلوع خورشید مرا زنده نخواهی دید." ظاهراً صبح روز بعد بدن بی جان نوستراداموس در کف اتاق نزدیک تختش و میز افتاده بوده‌است.

ماهیت پیش گویی‌های نوستراداموس

اشعار نوستراداموس بسیار مبهم هستند و همین امر باعث شده تطبیقشان بر موارد مختلف آسان باشد.

اشعار کتاب نوستراداموس در مورد بلایای مختلف هستند (تقریباً تمامی آن‌ها فاقد زمان مشخص هستند). این امراض شامل سرایت مریضی، زمین لرزه، جنگ، سیل، حمله، جنایت، نبرد و بسیاری دیگر از حوادث مشابه هستند. دربرخی از دوبیتی‌ها این بلایا به صورت کلی آورده شده‌اند و در برخی دیگر در ارتباط با شخصی خاص یا افرادی معدودی عنوان شده‌اند. بعضی تنها مربوط به یک شهر هستند و برخی چندین شهر یا کشور را شامل می‌شوند.

از جمله موضوعات اصلی کتابهای نوستراداموس حمله قریب‌الوقوع مسلمانان از شرق و جنوب با احساسات ضد مسیحیت به اروپا است که دقیقاً منعکس ‌کنندهِ حملات عثمانی در آن قرون است. همین امر باعث شده که بسیاری گمان کنند پیش گویی های نوستراداموس نه پیش گویی بلکه نوعی هشدار بوده است.

نوستراداموس به عنوان یک مسیحی سعی داشته از طریق ترساندن مسیحیان آنها را به مقابله با عثمانی وادارد.

پیش گویی‌های مشهور منسوب به ستاره شناس فرانسوی

شهرت نوستراداموس در این سالها بیشتر از گذشته شده است. این شهرت به این علت است که نویسندگان غربی در دهه های گذشته سعی کردند این امر را تبلیغ کنند که نوستراداموس توانسته در این سالها وقایع مختلفی را پیش بینی کند. طبق گفته برخی نویسندگان، نوستراداموس توانسته وقوع جنگ جهانی دوم و ظهور هیتلر، سقوط صدام، مرگ برادران کندی و 11 سپتامبر را پیش بینی کند.

شیاد یا پیشگویی ماورایی؟

منتقدان نوستراداموس می‌گویند که او بسیار گنگ و مبهم حرف زده و وقایع بالا فقط برداشتهایی کلی از حرفهای او هستند. این افراد معتقدند که وقتی یک شخص مبهم و دوپهلو حرف می‌زند هر برداشتی از آن می‌توان داشت و این برداشتها به هیچ وجه علمی و منطقی نیستند.

در مقابل، طرفداران سرسخت نوستراداموس می‌گویند که یک سری اصول بر نوشته هایش نوستراداموس حاکم است و او به هیچ وجه بدون قاعده حرف نزده. اینها تاکید دارند که اگر قواعد و قوانین کد گذاری نوشته های او شناخته شود، می‌توان معنای کلام او و پیش بینی‌هایش را فهمید.

در مقابل این رای، مخالفان تاکید دارند که هنوز این کد گذاری کشف نشده و پیش‌بینی های بیرون آمده از نوشته های این فرد چیزی جز یک سری حدس و گمان نیست. به طور مثال او در مورد سال 1789 که مصادف با انقلاب فرانسه است، نوشته در این سال آهنگها، شعارها و مطالبات از سمت بردگان و ظلم دیدگان شنیده می‌شود.

این سخن بسیار کلی است. تقریبا می‌دانیم از قرن 16 تا قرن 20 هر سال یک شورش کوچک یا بزرگ دهقانی یا کارگری در سراسر کشورهای اروپایی به وقوع پیوسته و لذا نمی توان حکمی دقیق از این نوشته کوتاه بیرون آورد.

پیش گویی‌های عجیب؛ از وقوع کرونا تا مرگ ترامپ

بعد از شیوع کرونا از چین بسیاری تاکید کردند که نوستراداموس در دوبیتی های خود این واقعه را پیش گویی کرده است. آنها یک دوبیتی را برای اثبات حرف خود به عنوان شاهد آورده و آن را چنین تفسیر می‌کنند:

"در سال دوقلو (۲۰۲۰)/ ملکه‌ای تاجگذاری می‌کند/ از شرق (چین) / که بلای (ویروس) خود را می‌گستراند/ در سرزمین هفت دره (ایتالیا) / تبدیل به غبار می‌کند (می‌کشد) / آنها که در گرگ و میش‌اند (افراد مسن) / و در سایه ویرانه‌ها به اوج می‌رسد (نابودی کامل اقتصاد)…"

به‌خوبی مشخص است که پیش گویی بالا ربطی به کرونا ندارد و نویسندگان عبارات کلی بلا، تاج دار و شرق را با عبارات مشخص ویروس، کرونا و چین جابه جا کرده اند.

از این گونه پیش گویی ها در این چند ماه بسیار زیاد بوده است. وبگاه انگلیسی اکسپرس مدتی پیش در خبری مدعی شده که طبق ادعای یک نماد شناس و روانشناس به نام کریگ پارکر، نوستراداموس پیش بینی هایی را برای سال جدید داشته است. طبق گفته اکسپرس، پارکر مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود. همچنین یک جنگ بزرگ در خاورمیانه رخ خواهد داد و تغییراتی در زمینه روابط با روسیه به وقوع خواهد پیوست.

همچنین طبق گفته برخی نمادشاناس‌ها، نوستراداموس برای سال 2020 پیشگویی‌های دیگری نیز دارد از جمله رواج سفر انسان به فضا، نزدیک شدن یک شهاب سنگ بزرگ به روسیه و حتی تهدیدی داخلی علیه رهبر روسیه (مثل ترور) از جمله این پیشگویی‌هاست.

پیش گویی انقلاب اسلامی؛ راست یا دروغ؟

برخی با اتکا به کلمات کلی نوستراداموس، معتقدند او حتی وقوع انقلاب اسلامی در سال 1357 را هم پیش بینی کرده است. این افراد دو بیتی های زیر را برای تایید حرف خود شاهد می‌گیرند:

الف. " شاهزاده عرب، مریخ، خورشید، ناهید، شیر، حکومت کلیسا را از طریق دریا از پای در خواهد آورد، از جانب ایران (پرشیا) بیش از یک میلیون پرهیزگار به بیزانس و مصر، به سوی شمال هجوم خواهند آورد ."

ب. "از کشور عربی خوشبخت (در منطقه غنی و ثروتمند اعراب) شخصی قدرتمند و مسلط بر شریعت [حضرت] محمد (ص) زاده خواهد شد، اسپانیا را به دردسر انداخته و بر گرانادا (غرناطه) مستولی می شود. از طریق دریا بر مردم نیکوزیا ظفر خواهد یافت."

ج. "مرد مشرقی از محل استقرار خویش خارج خواهد شد، برای دیدار فرانسه از کوه آپونین خواهد گذشت، از فراز آسمان، از برف ها، دریاها و کوهها گذر خواهد کرد و همگان را با عصایش مضروب خواهد کرد . . .".

با اینکه شاید ظاهر دوبیتی‌های فوق کمی اغوا کننده باشد، اما هیچ گونه پیش بینی محصل و مشخصی از آن به دست نمی‌آید. به خصوص اینکه، ذات یک پیشگویی را زمان و مکان آن می‌سازد؛ در حالیکه در عبارات نوستراداموس هیچ کدام از این ها(به خصوص مکان) به صورت مشخص نیامده است.

منبع: خبر فوری

38

نوستراداموس
ویروس کرونا
دونالد ترامپ

اخبار مرتبط

خبر فوری در شبکه های اجتماعی

khabarfoori in social networks خرید شارژو بسته اینترنتی coronavirus پیشنهاد ما

تیتر جالب رسانه‌های خارجی در رابطه با حکم اعدام روح الله زم / مروری بر زندگی او
قیمت مسکن تا مهر از مرز تورم عبور نمی‌کند
آیا افزایش جمعیت و فرزندآوری موجب سیاه روزی ما می‌شود؟/ مروی بر یک نظریه جنجالی ۲۰۰ساله
حاکمیت سریعترین راه رسیدن به منابع را جیب مردم می داند/دولت راهی جز بالا بردن نرخ ارز نمی بیند/دولت و مجلس با فضاسازی باعث هجوم به بازار سهام شدند
با چند حقوق پایه می‌توان یک خانه 40 متری خرید؟ + نمودار و جدول
بیروت؛ اتاق باروت یا شهر صلح/ ایران و ترکیه بر سر لبنان با یکدیگر درگیر می‌شوند؟
مرگ منصوری مشکوک است / باید عکسی از جسد منتشر شود / احتمال همکاری مقامات رومانی در قتل منصوری وجود دارد

به روایت شما عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کرج+فیلم 1399/4/12 افزایش سر سام آور اجاره مسکن 1399/4/12 چرا حقوق مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما ایران ایر کم شده است؟ 1399/4/12 گرانی سرسام آور لاستیک خودرو 1399/4/11 گلایه مخاطبین خبرفوری از وضعیت نابسامان مسکن! 1399/4/11 مسولین مهرشهر زاهدان را به حال خود رها کره اند ! 1399/4/11 ادامه

پست بعدی

جنگنده آذرخش؛ ترسناک‌ترین سلاح ایران در جنگ با دشمنان + تصاویر

پ جولای 2 , 2020
آذرخش نخستین جنگنده بومی و پایه ساخت بقیه هواپیما‌های ایرانی است. استفاده از دانش بومی و های‌تک در طراحی و ساخت هواپیماها و جت‌های جنگنده بومی برای نخستین بار در مجتمع اوج نهاجا انجام شد. همان طور که ..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000