فیلمی که به خاطر توهین نژادی از سینمای چین پایین کشیده شد

5fccec2ec966b_5fccec2ec966d فیلم هالیوودی «شکارچی هیولا» در روز اول اکران به دلیل نمایش ایدئولوژی نژادپرستانه از سینما‌های چین پایین کشیده شد.

به گزارش خبر فوری به نقل از ورایتی، نهاد‌های نظارتی چین بعد از آنکه واکنش و جنجال‌هایی بر سر فیلم سینمایی «شکارچی هیولا» به وجود آمد، این فیلم را در روز نخست نمایش از پرده سینما پایین کشیدند. این جنجال‌ها به خاطر یک سکانس ده ثانیه‌ای از فیلم بود که مخاطبان آن را توهین به چینی ها عنوان کردند.

تهیه کنندگی، نویسندگی و کارگردانی این فیلم اکشن و فانتزی بر عهده پاول اندرسون بوده است که میلا جوویج، همسر وی به همراه تونی جا در آن نقش آفرینی می‌کنند.

این فیلم سینمایی مبتنی بر یک بازی ویدئویی مشهور به همین نام اقتباس شده که توسط یک کمپانی ژاپنی منتشر شد، اما شرکت تنسنت توزیع و فروش آن را در چین بر عهده داشت. شرکتی که در تولید این فیلم سینمایی نیز همکاری کرده است.

«شکارچی هیولا» به صورت رسمی از روز جمعه ۴ دسامبر، سه هفته جلوتر از اکران در آمریکای شمالی (۲۵ دسامبر) نمایش خود را آغاز کرد. با وجود آنکه این فیلم جدید بود و چین هم از نخستین کشور‌هایی بود که این فیلم را نمایش داد، تنها ۵.۱۹ میلیون دلار فروخت.

البته این مقدار کافی بود تا این فیلم جایگاه سوم گیشه روزانه را کسب کند. گفته می‌شود حدود یک چهارم از نمایش‌ها در چین به این فیلم اختصاص داده شده بود که این رقم در روز شنبه و پس از اعتراض‌ها به ۰.۷ درصد کاهش پیدا کرد. بسیاری از سینما‌های کشور چین پیامی برای لغو نمایش‌های این فیلم در روز‌های آتی دریافت کرده اند.

کمپانی سونی حق انتشار این فیلم را در کشور‌های آلمان، اتریش، سوئیس، چین، ژاپن و آمریکا دارد. این فیلم در این هفته نیز راهی بازار کشور‌هایی مثل تایوان، هلند و کشور‌های خارومیانه‌ای می‌شود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

سوتی فاجعه‌بار یک استاد در تدریس مجازی!

ی آذر 16 , 1399
خاطرات جالب نیما نکیسا، پیشکسوت فوتبال از دو بار مردود شدن در دبیرستان، تحصیل در مقطع دکترا و تدریس در دانشگاه ببینید. در برنامه "بی خبر" امروز سراغ روز دانشجو، خاطرات جالب نیما نکیسا و توضیحات بهاره رهنما رفته‌‌ایم که در ادامه ببینید: نسخه باکیفیت برنامه بی خبر را اینجا […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000