امارات صدور روادید برای ۱۳ کشور از جمله ایران را متوقف کرد

سیاسی/ بین الملل 5fbe4bacd9375_2020-11-25_15-48 رویترز مدعی شده طبق سندی که از سوی یک پارک تجاری دولتی اماراتی منتشر شده و به رویت این خبرگزاری رسیده، ابوظبی تا اطلاع ثانوی صدور روادید جدید برای شهروندان ۱۳ کشور با اکثریت جمعیت مسلمان از جمله ایران را متوقف کرده است.

این خبرگزاری در ادامه ادعا کرده در این سند که برای شرکت‌های فعال در این پارک فرستاده شده و به رویت این خبرگزاری هم رسیده، از بخشنامه‌ای مهاجرتی یاد شده که از ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) اجرایی شده است.

طبق این سند، درخواست‌های روادید اشتغال و بازدید برای شهروندان ۱۳ کشور از جمله افغانستان، لیبی و یمن تا اطلاع ثانوی تعلیق شده است. این ممنوعیت روادید برای شهروندان الجزایر، کنیا، عراق، لبنان، پاکستان، تونس و ترکیه نیز اعمال می‌شود.

به گزارش رویترز، مشخص نشده که آیا استثنائاتی در این ممنوعیت وجود دارد یا خیر.

به نوشته این خبرگزاری، مرجع هویت و تابعیت فدرال امارات عربی متحده به درخواست رویترز برای اظهارنظر درباره این سند پاسخی نداده است. در ادامه این گزارش، رویترز به نقل از یک منبع مطلع، این ممنوعیت را برای شهروندان افغانستانی، پاکستانی و چند کشور دیگر به طور موقت تایید کرده است.

به نوشته این خبرگزاری، منبع مذکور نگفت که ملاحظات چنین تصمیمی چه بوده اما اعلام کرد انتظار می‌رود این ممنوعیت مدت کوتاهی برقرار باشد.

طبق این گزارش، هفته گذشته وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد امارات روند صدور روادید برای شهروندان این کشور و چند کشور دیگر را متوقف کرده است. این وزارتخانه افزود به دنبال اطلاعات درباره دلیل این تصمیم است و تصور می‌شود با همه‌گیری کرونا مرتبط باشد.

اسلام‌آباد اعلام کرد کسانی که روادیدشان اعتبار دارد تحت تاثیر محدودیت‌های جدید قرار نگرفته‌اند و می‌توانند به امارات سفر کنند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

 بایدن گفت اگر ایران از برجام تبعیت کند، او به این توافق باز‌خواهد گشت

چ نوامبر 25 , 2020
سیاسی/ بین الملل مسئول تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات ایران و ۱+۵ گفت: هیچ شکی نیست که برنامه جامع اقدام مشترک اکنون مانند زمانی که از آن خارج شدیم نیست، اما اقداماتی که ایران انجام داده تقریباً قابل باز‌گشت است. «وندی شرمن» در پاسخ به این سؤال که آیا برجام […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000