اولین سفیر آمریکا در ونزوئلا بعد از 10 سال منصوب شد

سیاسی/ بین الملل 5fb681916d0d8_5fb681916d0da علی‌رغم آنکه واشنگتن بعد از قطع روابط دیپلماتیک با ونزوئلا، هیچ دیپلماتیکی در سفارت خود در کاراکاس ندارد، اولین سفیر خود را برای ونزوئلا بعد از ۱۰ سال منصوب کرد.

سنای آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) طی یک رأی‌گیری شفاهی، نامزدی «جیمز استوری» به عنوان سفیر جدید ایالات متحده در ونزوئلا را مورد تأیید قرار داد.

بر اساس این گزارش، سفیر جدید آمریکا در ونزوئلا قرار است به طور موقت در بخش امور ونزوئلا وزارت خارجه آمریکا در سفارت آمریکا در «بوگوتا»کلمبیا که در همسایگی ونزوئلا قرار دارد، کار خود را انجام دهد.

از سال ۲۰۱۰ که روابط میان ایالات متحده و ونزوئلا در اواخر دوران ریاست‌جمهوری «هوگو چاوز» رو به تیرگی رفت، دو کشور تاکنون هیچ سفیری را تبادل نکرده‌اند.

روابط دیپلماتیک کاراکاس و واشنگتن سال گذشته میلادی پس از اقدام دولت «دونالد ترامپ» در به رسمیت شناختن «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا و تلاش برای خلع «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا از قدرت، به طور کامل قطع شد.

طبق این گزارش، استوری، ۵۰ ساله، احتمالاً نقش کلیدی را در کمک به هدایت سیاست‌های ایالات متحده در امور ونزوئلا در دوران انتقال قدرت به «جو بایدن» نامزد دموکرات و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا ایفا خواهد کرد.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در تاریخ سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شده است و علیرغم آنکه نتایج حاکی از آن است که بایدن آراء الکترال مورد نیاز برای ورود به کاخ سفید بعنوان رئیس‌جمهور را به دست آورده، ترامپ همچنان شکست را نپذیرفته است و مدعی است که بایدن با تقلب پیروز شده است و تاکنون چندین شکایت حقوقی را در دادگاههای آمریکا برای زیرسؤال بردن انتخابات مطرح کرده که هیچ کدام از شکایات وی راه به جایی نبرده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

فروش استثنایی کتاب اوباما در یک روز

پ آبان 29 , 1399
کتاب خاطرات اوباما با عنوان «سرزمین موعود» یک روز پس از انتشار ۸۹۰ هزار نسخه فروخت. بخش نخست کتاب خاطرات باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق امریکا با عنوان «سرزمین موعود» روز سه‌شنبه(۱۷ نوامبر) در ۷۰۱ صفحه منتشر شد و فروش بالای ۸۹۰ هزار نسخه را پس از گذشت تنها چند ساعت […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000