طالبان: خروج نیروهای آمریکایی گام مثبتی است

سیاسی/ بین الملل 5fb662f630d07_5fb662f630d0a گروه طالبان از ادامه روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ابراز رضایت کرد.

پنتاگون چند روز پیش اعلام کرد ۲ هزار نیروی نظامی مستقر در خاک افغانستان را از این کشور خارج خواهد کرد. وزارت دفاع آمریکا همچنین از خروج نیروهایش از عراق نیز خبر داده است. طالبان با استقبال از این تصمیم آن را گامی مثبت و خوب برای پایان دادن به درگیری دو دهه‌ای در افغانستان خواند. این موضع طالبان درحالی اتخاذ می‌شود که مذاکرات این گروه با دولت کابل به نتیجه نرسیده و این گروه همچنان به کشتار مردم و نیروهای نظامی افغانستان ادامه می‌دهد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به این تصمیم آمریکا آن را خبری خوب برای مردم هر دو کشور نامید. وی گفت: هرچقدر نیروهای نظامی خارجی افغانستان را ترک کنند، جنگ زودتر تمام می‌شود.

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نگرانی کارشناسان منطقه‌ای را در پی داشته چرا که آنها معتقدند خروج آمریکا از افغانستان باعث قدرت بیشتر طالبان و حملات روزافزون این گروه تندرو خواهد شد.

براساس طرح صلح آمریکا و طالبان، این کشور باید تا بهار سال ۲۰۲۱ همه نیروهای خود را از خاک افغانستان خارج کند. در عوض طالبان متعهد شده به نیروهای آمریکایی حمله نکند و جلوی حملات گروه‌هایی نظیر داعش و القاعده را هم بگیرد. عملاً این قول طالبان تاکنون محقق نشده و این گروه همچنان به حملات خود به نیروهای افغان و مردم این کشور ادامه می‌دهد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

مصونیت بهبودیافتگان کرونا تا ۸ ماه ادامه دارد

پ آبان 29 , 1399
نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ایمنی در برابر ویروس کرونا حداقل هشت ماه و حتی ممکن است سال‌ها ادامه داشته باشد. دانشمندان سلول‌های ایمنی در بازماندگان کووید- ۱۹ را بررسی کردند، ازجمله سلول‌هایی "حافظه" که ویروس را ذخیره می‌کنند و می‌تواند آنتی‌بادی‌ها را فعال کنند. دانشمندان موسسه ایمونولوژی لا […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000