یک سوم مردم جهان به سرویس بهداشتی دسترسی ندارند!

5fb636fae2047_2020-11-19_12-42

سازمان ملل متحد در «روز جهانی توالت» اعلام کرد که بیش از 2.5 میلیارد نفر معادل یک سوم مردم جهان به امکانات بهداشتی اولیه نظیر توالت دسترسی ندارند.

سازمان ملل می‌گوید دسترسی نداشتن به امکانات اولیه بهداشتی نظیر توالت تبعات منفی بسیاری را برای سلامت، منزلت و امنیت انسان به همراه دارد. «لوئیز جورجز آرسنالت» نماینده یونیسف می‌گوید: هم اکنون یک سوم مردم جهان به امکانات ابتدایی بهداشتی نظیر توالت دسترسی ندارند ضمن این‌که 15 درصد از جمعیت جهان نیز در ملأ عام قضای حاجت می‌کنند.

در حالی که شش میلیارد نفر در جهان تلفن همراه دارند اما تنها 4.5 میلیارد نفر از آن‌ها به سرویس بهداشتی دسترسی دارند که این یک آمار تأسف‌آور است.در ماه فوریه، روزنامه «تایمز آو ایندیا» به نقل از پلیس ایالت «اوتارپرادش» که در این ایالت دو دختر به قتل رسیده بودند اعلام کرد: 95 درصد از موارد تجاوز جنسی هنگامی رخ می‌دهند که زنان برای رفتن به توالت خانه‌های خود را ترک می‌کنند.

وی می‌گوید: حدود 65 درصد از جمعیت روستایی هند در ملأ عام قضای حاجت می‌کنند. به‌همین دلیل زنان و دختران ترجیح می‌دهند شب‌ها اقدام به این کار کنند که این مسئله امنیت آن‌ها را به‌شدت به خطر می‌اندازد.به گزارش هندوستان تایمز، تمام میکروب‌های بیماری‌زا نظیر ویروس‌ها، باکتری‌ها، تک‌یاخته‌ها و انگل‌ها در مدفوع انسان‌های مبتلا به بیماری‌ها وجود دارند که این میکروب‌ها از راه آلوده کردن آب، خاک و غذا، راه خود را به درون بدن دیگر انسان‌ها پیدا می‌کنند.

badoorbin
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

۲۰ دستورالعمل برای پیشگیری از بروز کرونا

پ آبان 29 , 1399
استاد تمام دپارتمان ژنتیک پزشکی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری از تهیه ۲۰ دستورالعمل برای مقابله با این بیماری خبر داد و اعلام کرد: قبل از هر چیز و هنگام خروج از منزل حتما ماسک بزنیم. پروفسور قاسم آهنگری با تاکید بر اینکه در حال حاضر می‌بایست به […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000