زیان روزانه مرغداران به ۹ میلیارد تومان رسید؛ نرخ هر کیلو تخم مرغ ۱۲ هزار تومان

5fb6147aaa702_2020-11-19_10-15 رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: طی ۲ تا ۳ ماه اخیر، مرغداران‌ از محل فروش تخم مرغ روزانه ۹ میلیارد تومان متضرر شده‌اند.

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۲ هزار تومان معادل شانه‌ای ۲۴ هزار تومان است.

او قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را بالای ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به هزینه‌های بالای تولید، عرضه با نرخ مصوب برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد.

به گفته نبی پور، اگر ۱۰۰ درصد نهاده‌های دامی با نرخ مصوب تامین شود، قیمت تخم مرغ بالای ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود.

این مقام مسئول تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار تن اعلام کرد و گفت: طی ۲ تا ۳ ماه اخیر، مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ ۳ هزار تومان متضرر شده‌اند که با این وجود مرغداران روزانه حداقل ۸ تا ۹ میلیارد تومان متضرر هستند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به اینکه مشکلات توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه همچنان به قوت خود باقی است، بیان کرد: با توجه به مشکلات تامین و توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه، فاجعه‌ای در صنعت مرغداری رخ داده که طی ۴۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

او نرخ هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۴ هزار و ۴۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تمامی مرغداران مجبورند نهاده مورد نیاز را از بازار آزاد. بخرند چرا که از سامانه بازارگاه ۱۰ تا ۵۰ روز طول می‌کشد که نهاده توزیع شود.

سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه گزارشی از آنفلوانزا فوق حاد پرندگان نداریم، بیان کرد: با شیوع آنفلوانزا در واحد‌های مرغداری، مرغ‌ها به یکباره از بین می‌رفتند، اما هم اکنون به سبب مشکلات تامین نهاده، مرغ‌ها کم کم از بین می‌روند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان تصریح کرد: با وجود صدور مجوز صادرات، مسئولان تنظیم بازار اعلام می‌کنند که قیمت تخم مرغ نباید از نرخ مصوب بالاتر رود، در حالی که از این موضوع تنها صادرکنندگان سود می‌برند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

اتحادیه اروپا: به برجام متعهدیم

پ آبان 29 , 1399
سیاسی/ بین الملل نماینده اتحادیه اروپا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین رفع تحریم‌ها را جزو تعهدات برجامی کشورها در قبال ایران دانست و مدعی شد بروکسل به تعهدات خود پایبند بوده است. نماینده اتحادیه اروپا در جلسه شورای حکام گفت: «ما مصمم به ادامه همکاری با جامعه بین‌المللی برای […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000