«عروس انار» از سنت‌ها می‌گوید/ امیدواری برای اجرای نمایشی موزیکال

5fa104dcc6dc6_5fa104dcc6dca حسین جمالی کارگردان تئاتر از نگارش اثری موسیقایی با عنوان «عروس انار» خبر داد و ابراز امیدوراری کرد با کم رنگ شدن بحران کرونا شرایط روی صحنه بردن این نمایش فراهم شود.

حسین جمالی پژوهشگر و کارگردان تئاتر درباره فعالیت‌های جدیدش در شرایط تعطیلی تئاتر و بحران کرونا گفت: این روزها بیشتر مشغول نوشتن هستم تا اینکه شرایط برای اجرای عمومی فراهم شود. نمایشنامه‌ای که این روزها در حال نگارشش هستم «عروس انار» نام دارد و در همان سبک و سیاق پژوهشی و فضاسازی بومی آثار گذشته‌ام خواهد بود و البته ایده‌های جدیدتری نیز وارد کار شده است.

وی ادامه داد: این نمایشنامه موضوعی اجتماعی دارد و مراحل پژوهش و شروع نگارش به قبل از بحران کرونا باز می‌گردد. خوشبین بودم بتوانیم پاییز این اثر نمایشی را به صحنه ببریم اما با شرایط پیش آمده و تعطیلی‌های مداوم تئاتر، اجرا به زمان دیگری موکول خواهد شد.

کارگردان نمایش «احتمال اشتباه» درباره ویژگی‌های این نمایشنامه توضیح داد: «عروس انار» اثری موسیقایی و در واقع یک کار موزیکال است که نگاهی به سنت‌ها دارد. ما در فرهنگ عامیانه خود سنت‌هایی داریم که به لحاظ تاریخی در رفتارمندی اجتماعی ما بوده و مسایلی پیش آمد که دغدغه من را برای کار کردن روی این موضوع بیشتر کرد.

جمالی در پایان با اشاره به اینکه این اثر نمایشی در مرحله تمرین و بازنویسی کامل می‌شود، بیان کرد: در حال حاضر نمی‌توانم زیاد درباره ویژگی‌های نمایشنامه توضیح دهم چون بخش تکمیلی کار زمانی است که متن در حین تمرین، بازنویسی و به‌صورت تکامل یافته برای اجرا آماده شود. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا این نمایش بتواند در آینده‌ای نزدیک به اجرا برسد.

حسین جمالی تاکنون نمایش‌های «مجلس نقالی رومئو و ژولیت»، «لیر بیچاره»، «مجلس انتقام‌جویی هملت»، «احتمال اشتباه» و «چل گیس» را در قالب پژوهش‌های اجرایی در حوزه نمایش‌های ایرانی، شرقی و روزآمد کردن روش بیان بومی، اجرا کرده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انتخابات آمریکا؛ ۵ رقابت مجلس سنا که باید دنبال کرد

س آبان 13 , 1399
سیاسی/ بین الملل یک فضانورد،‌ یک کشیش و یک مربی فوتبال آمریکایی به سنای آمریکا پا می‌گذارند. این جمله شاید مثل شروع یک لطیفه به نظر برسد اما واقعیتی است که ممکن است بعد از روشن شدن نتیجه انتخابات آمریکا شاهد آن باشیم. در حالی که همه توجه‌ها روی رقابت […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000