عراق: با اسرائیل سازش نمی‌کنیم

سیاسی/ بین الملل 5fa06c17b1a0b_2020-11-02_23-59 سخنگوی نخست وزیر عراق هر گونه شایعات درباره تصمیم کشورش برای سازش با رژیم صهیونیستی را رد کرد.

«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق روز دوشنبه تاکید کرد که بر اساس قانون اساسی عراق، عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل ممنوع است و همه سیاستمداران باید به میهن پرستی متعهد بوده و به احساسات ملت فلسطین احترام گذارند.

«احمد ملا طلال» در گفت‌وگو با بخش عربی رادیو و تلویزیون ترکیه «تی‌.آر‌.تی» گفت: «بر اساس قانون اساسی عراق عادی سازی با اسرائیل ممنوع است و موضوع امضای توافق صلح میان هر کدام از کشورهای امارات، بحرین و سودان با اسرائیل، یک مسئله داخلی مربوط به این کشورهاست. آنها خودشان به وضعیت سیاسی کشورشان و روابط خارجی خود واقف هستند.»

وی افزود: «شاید درباره برخی احزاب و جریان‌های سیاسی در عراق( در قضیه مخالفت با سازش) استثنائاتی وجود داشته باشد و ممکن است یک طرف یا طرف‌هایی در عراق، در یک مقطع یا مقاطعی، مواضع، اقدامات و تحرکاتی اعلام نشده داشته‌اند؛ اما با این حال ، این استثنائات و مواضع ،گام‌ها و حرکت‌های اعلام نشده، روند کلی مردم و دولت عراق را تغییر نمی‌دهد و دولت عراق حمایت خود را از صیانت از مسئله فلسطین و حفظ قدس به عنوان پایتخت آن اعلام می‌کند.»

طلال گفت: «برخی طرف‌های سیاسی، طرفداران خود را به سمت پذیرش عادی‌سازی با اسرائیل سوق می‌دهند. این طرف‌ها به فراکسیون‌های سیاسی بزرگی هم وابسته هستند که این خود بیانگر اختلاف بین نیروهای سیاسی در دولت است.»

وی از رهبران احزاب خواست دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای را به نمایندگان احزاب تحمیل کنند تا به دنبال فضاسازی برای دخالت دادن دولت در پرونده عادی سازی نباشند، زیرا عراق در وضعیت آشفتگی سیاسی قرار دارد و همه سیاستمداران باید میهن پرستی را رعایت کنند و به احساسات مردم فلسطین احترام بگذارند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

شکایت از قالیباف به کجا رسید؟

د آبان 12 , 1399
سیاسی/ مجلس نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت:‌ کمیسیون اصل ۹۰ شکایت از سفرهای رئیس مجلس به این کمیسیون را وارد ندانست. شجاعی نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اصل ۹۰ شکایت واصل شده به این کمیسیون درباره سفرهای رئیس مجلس را وارد ندانست. […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000