ایران مخالف هر گونه حضور نظامی خارجی در خلیج فارس است

سیاسی/ سیاست خارجی 5f87119790d06_5f87119790d0a معاون سیاسی وزارت خارجه با تاکید بر مخالفت ایران با هر گونه حضور نظامی خارجی در خلیج فارس، گفت: حضور نیروهای خارجی نه تنها کمکی به برقراری امنیت نمی‌کند بلکه باعث افزایش تنش‌ها می شود.

سید عباس عراقچی روز چهارشنبه در دیدار سفیر جدید دانمارک در تهران مخالفت جمهوری اسلامی ایران را با هرگونه حضور نظامی خارجی در منطقه خلیج فارس از جمله نیروهای اروپایی اعلام و تاکید کرد: امنیت این منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود و حضور نیروهای خارجی نه تنها کمکی به برقراری امنیت نمی‌کند بلکه زمینه افزایش تنش‌ها را نیز فراهم خواهد کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه امنیت خلیج فارس موضوع مشترک کشورهای منطقه است، تصریح کرد: امنیت پایدار در منطقه منوط به گفت وگو و مشارکت دسته جمعی بین کشورهای منطقه و عدم دخالت قدرت‌های خارجی است.

عراقچی اظهار داشت: بهتر است دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی به جای اعزام نیروها و ادوات نظامی و یا فروش گسترده تسلیحات به برخی کشورهای منطقه با علت اصلی تنش‌ها در منطقه که همانا سیاست‌های مخرب و غلط آمریکا در خلیج فارس است، مقابله کنند.

در این دیدار همچنین درباره تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای، مقابله با تروریسم، شرایط در منطقه خاورمیانه، بحران قره باغ و نیز ظرفیت‌های همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور گفت وگو به عمل آمد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

جادویی برای دموکرات‌ها وجود دارد؟

چ مهر 23 , 1399
سیاسی/ بین الملل دموکرات‌ها نامزد معرفی‌شده از سوی دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی را در مورد مسائلی همچون سیستم بهداشت و درمان، قانون انتخابات و حق سقط جنین تحت فشار قرار دادند، اما به موفقیت چندانی دست نیافتند. در دومین جلسه بررسی صلاحیت قاضی ایمی کانی برت در […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000