افشای ایمیل‌های کلینتون درباره دفاع از قرارداد تسلیحاتی با ریاض در سال ۲۰۱۶

سیاسی/ بین الملل 5f833fd4d2af9_5f833fd4d2afc وزارت خارجه آمریکا ایمیل وزیر خارجه اسبق این کشور و نامزد سابق حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ را منتشر کرد که نشان می‌دهد کلینتون حامی قرارداد فروش تسلیحات به عربستان به ارزش ۶۰ میلیارد دلار بوده است.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، در این ایمیل هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق این کشور از قرارداد تسلیحاتی ۶۰ میلیارد دلاری که در آن زمان بزرگترین قرارداد محسوب می‌شده و آمریکا قصد انعقاد آن را در سال ۲۰۱۶ با عربستان داشته، دفاع کرده است.

این در راستای پاسخ‌گویی به سوالات اعضای کنگره بوده که درباره تاثیر این توافق تسلیحاتی بر امنیت ملی آمریکا نگران بوده و تردید داشتند.

معاونان کلینتون اندور شاپیرو و ریچارد ویرما،‌ بر عمق مشارکت نظامی با ریاض و تاثیر گسترده آن بر امنیت ملی آمریکا و منافع آن بر سیاست‌ها و دیدگاه واشنگتن در خاورمیانه تاکید کردند.

در عین حال وزارت خارجه آمریکا اشاره کرد، نگرانی‌های اعضای کنگره درباره حمایت سعودی از سیاست‌های آمریکا در سطح منطقه و روند صلح در خاورمیانه از مهمترین مسائلی است که از نزدیک با عربستان چه علنی و چه محرمانه درباره آنها هماهنگی می‌کنیم.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

احمدی‌نژاد مدعی شد: جبهه اشراف در سال ۸۸ در تلاش برای کودتا علیه مردم بود/ تقلب یک کلیدواژه‌ جنگ روانی بود

ی مهر 20 , 1399
سیاسی/ انتخابات تیزر گزارش صحبت‌های محمود احمدی‌نژاد درباره حوادث انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ منتشر شد. احمدی‌نژاد در گفتگویی به بیان بخشهایی از پشت صحنه حوادث انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ پرداخته است. وی در این گفت‌وگو مدعی شده که تقلب یک کلیدواژه‌ی جنگ روانی بود. جبهه اشراف در سال ۸۸، در […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000