بیش از ۷ میلیون مبتلا در هند

5f82ae179cb22_5f82ae179cb24

شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۷ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۸۳۹ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۷۷ هزار و ۵۹۴ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین ۲۸ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۶۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا با بیش از ۷.۹ میلیون مبتلا و همچنین بیش از ۲۱۹ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان، هم‌اکنون پس از آمریکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند و در حال حاضر شمار مبتلایان در هند از هفت میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب چهار کشور اول دنیا از نظر بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا هفت میلیون و ۹۴۵ هزار و ۵۰۵ مبتلا، ۲۱۹ هزار و ۲۸۲ قربانی

۲. هند هفت میلیون و ۵۳ هزار و ۸۰۶ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۳۷۱ قربانی

۳. برزیل پنج میلیون و ۹۱ هزار و ۸۴۰ مبتلا، ۱۵۰ هزار و ۲۳۶ قربانی

۴. روسیه یک میلیون و ۲۸۵ هزار و ۸۴ مبتلا، ۲۲ هزار و ۴۵۴ قربانی

۵. کلمبیا ۹۰۲ هزار و ۷۴۷ مبتلا، ۲۷ هزار و ۶۶۰ قربانی

۶. اسپانیا ۸۹۰ هزار و ۳۶۷ مبتلا، ۳۲ هزار و ۹۲۹ قربانی

۷. آرژانتین ۸۸۳ هزار و ۸۸۲ مبتلا، ۲۳ هزار و ۵۸۱ قربانی

۸. پرو ۸۴۶ هزار و ۸۸ مبتلا، ۳۳ هزار و ۲۲۳ قربانی

۹. مکزیک ۸۱۴ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۸۳ هزار و ۶۴۲ قربانی

۱۰. فرانسه ۷۱۸ هزار و ۸۷۳ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۳۷ قربانی

پس از آن کشورهای آفریقای جنوبی با ۶۹۰ هزار و ۸۹۶ مبتلا، انگلیس با ۵۹۰ هزار و ۸۴۴ مبتلا، ایران با ۴۹۶ هزار و ۲۵۳ مبتلا، شیلی با ۴۷۹ هزار و ۵۹۵ مبتلا، عراق با ۴۰۰ هزار و ۱۲۴ مبتلا، بنگلادش با ۳۷۷ هزار و ۷۳ مبتلا، ایتالیا با ۳۴۹ هزار و ۴۹۴ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۳۸ هزار و ۹۴۴ مبتلا، فیلیپین با ۳۳۶ هزار و ۹۲۶ مبتلا، ترکیه با ۳۳۴ هزار و ۳۱ مبتلا، اندونزی با ۳۲۸ هزار و ۹۵۲ مبتلا، آلمان با ۳۲۳ هزار و ۴۵۳ مبتلا، پاکستان با ۳۱۸ هزار و ۹۳۲ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۲۹۰ هزار و ۳ مبتلا، اوکراین با ۲۵۶ هزار و ۲۶۶ مبتلا، کانادا با ۱۸۰ هزار و ۱۷۹ مبتلا، هلند با ۱۶۸ هزار و ۲۸۰ مبتلا، بلژیک با ۱۵۶ هزار و ۹۳۱ مبتلا، رومانی با ۱۵۲ هزار و ۴۰۳ مبتلا، مراکش با ۱۴۹ هزار و ۸۴۱ مبتلا، اکوادور با ۱۴۶ هزار و ۸۲۸ مبتلا، بولیوی با ۱۳۸ هزار و ۴۶۳ مبتلا، قطر با ۱۲۷ هزار و ۷۷۸ مبتلا، لهستان با ۱۲۱ هزار و ۶۳۸ مبتلا، پاناما با ۱۱۹ هزار و ۶۶۶ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۱۸ هزار و ۱۴ مبتلا، جمهوری چک با ۱۱۴ هزار و ۵ مبتلا، کویت با ۱۱۰ هزار و ۵۶۸ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۸ هزار و ۷۵۷ مبتلا، نپال با ۱۰۵ هزار و ۶۸۴ مبتلا، امارات متحده عربی با ۱۰۵ هزار و ۱۳۳ مبتلا، مصر با ۱۰۴ هزار و ۳۸۷ مبتلا و عمان با ۱۰۴ هزار و ۱۲۹ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

آیا دوچرخه سواری بانوان در اماکن عمومی واجد وصف کیفری است

ی مهر 20 , 1399
قضات در استعلامی سوالی پیرامون دوچرخه سواری زنان مطرح کردند که معاونت حقوقی در قالب نظریه مشورتی به آن پاسخ داده است. قضات در استعلامی سوالی پیرامون دوچرخه سواری زنان مطرح کردند که معاونت حقوقی در قالب نظریه مشورتی به آن پاسخ داده است. در این استعلام آمده است که […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000