نحوه حضور ورودی‌های جدید در دانشگاه

5f829d1d818c0_5f829d1d818c2

مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم در آستانه ورود دانشجویان نو به دانشگاه ها از تدبیر این وزارتخانه برای ورودی های جدید خبر داد.

محمدرضا آهنچیان در آستانه ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه ها گفت: امسال کرونا آموزش عالی در جهان و ایران را تحت شعاع خود قرار داد با حفظ یک قاعده جدی و اینکه سلامتی دانشجویان و جامعه دانشگاهی حفظ شود، وزارت علوم تصمیمات خود در این حوزه را چنیدن بار مرور کرد.

وی ادامه داد: یک ویژگی که کرونا برای آموزش عالی ایجاد کرد، هدایت بیشتر وزارت علوم به سمت عدم تمرکز بود، دلیل آن نیز این است که استان های کشور وضعیت یکسانی در ارتباط با کرونا ندارند، حتی وزارت علوم اگر می خواست نیز نمی توانست یک تصمیم واحد برای تمام دانشگاه ها بگیرد.

مدیر کل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم ادامه داد: چون برخی استان ها وضعیت سفید داشته و برخی دیگر وضعیتی جز آن داشتند، برای همین وزارت علوم از روسای دانشگاه ها خواست براساس اقتضائات استانی، شرایط شهرستان و ویژگی و امکانات دانشگاه در ارتباط با دانشجویان ورودی سال های قبل یا دانشجویان نو ورود ۹۹ تصمیم گیری کنند.

وی ادامه داد: اما یک قاعده کلی هم وجود دارد به دلیل اینکه نو ورودیها تقریبا ۱۲ سال زحمات‌شان جهت یافته به سمت ورود به دانشگاه بوده، دیگر اینکه بگوییم لطفا در خانه بنشینید و آموزش را شروع کنید، شاید خیلی حس دانشجو بودن به آنها دست ندهد برای همین تدبیر وزارت علوم این شد که با اولویت ورود دانشجویان نو ورود به دانشگاه ها از روسای دانشگاه ها درخواست شده است همه پروتکل های بهداشتی در حوزه خوابگاه و سلف سرویس ها و همچنین پیش زمینه ها و تمهیدات لازم، مخصوصا برای نو ورودهایی که در شهر محل سکونت خود مشغول به تحصیل نخواهند شد، رعایت شود تا این دانشجوهای جدید بتوانند دوره ای را در فضای دانشگاه قرار گیرند.

آهنچیان افزود: اما تصمیم گیری درباره اینکه دانشجویان نو ورود چند هفته می توانند در دانشگاه حضور داشته باشند، برعهده رئیس هر دانشگاه و تصمیم داخلی دانشگاه است.

وی یادآورشد: اما این نوید را به دانشجویان نو ورود دانشگاه ها می دهم که به احتمال خیلی زیاد اگر شرایط کرونایی بحرانی نشود در برخی استان ها، حتما این نو ورودها، دانشگاه را در نیمسال اول سال تحصیلی تجربه خواهند کرد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

بیش از ۷ میلیون مبتلا در هند

ی مهر 20 , 1399
شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۷ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۸۳۹ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۷۷ هزار و ۵۹۴ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است. بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین ۲۸ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۶۰ نفر از مبتلایان به […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000