رئیس جمهور سابق قرقیزستان بازداشت شد

سیاسی/ بین الملل 5f81af2f5b6c5_5f81af2f5b6c8 گزارشها با استناد منابع در حزب آلمازبک آتامبایف حاکی از آن هستند که این رئیس جمهور سابق قرقیزستان دستگیر شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حامیان آتامبایف در شبکه‌های اجتماعی گزارش کردند نیروهای امنیتی در قرقیزستان به محل عمارت وی در منطقه کوی تاش در فاصله ۱۲ مایلی از شهر بیشکک رفته‌اند. حزب وی نیز متعاقب این گزارشها اعلام داشت آتامبایف دستگیر شده است.

روز دوشنبه قرقیزستان شاهد اعتراضات گسترده بود و وضعیت در این کشور به مجرد تصرف چند ساختمان دولتی از سوی گروه‌های مخالفان متشنج شد. انگیزه اولیه این تظاهرات اعتراض به انتخابات مناقشه برانگیز این کشور که در ادامه لغو شد، بود.

کمیته امنیت ملی قرقیزستان در بیانیه‌ای تصریح کرد: روز ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ این کمیته به همراه وزارت کشور قرقیزستان آلمازبک آتامبایف، ساگیمبایف کی. و موساکیف دی. را بر اساس حکم صادر شده در چارچوب پرونده کیفری مربوط به سازماندهی ناآرامی گسترده در شهر بیشکک بازداشت کرد.

پیش از آن آتامبایف و حامیانش به محل تجمعی در مرکز بیشکک وارد شدند اما حامیان سادیر ژاپاروف، سیاستمدار اپوزیسیون که نامزدی‌اش برای سمت نخست وزیری قرقیزستان در تاریخ شش اکتبر از سوی پارلمان این کشور تایید شد، اجازه به برگزاری این تجمع ندادند.

گزارش شد در زمانی که رئیس جمهور سابق قرقیزستان در حال ترک میدان بود، فرد ناشناسی چند گلوله به سمت خودروی آتامبایف شلیک کرد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

بیانیه ارتش عراق درباره شایعه "سقوط بغداد"

ش مهر 19 , 1399
سیاسی/ بین الملل یک جنجال توییتری واکنش سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق را در پی داشت که در آن تأکید کرد که هیچ دستور وضعیت فوق‌العاده‌ای در بغداد صادر نشده است. در حالی که مردم عراق عصر جمعه مانند یک روز معمولی با اخبار و حوادثی که دیگر بخشی […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000