انگلیس سفیر خود در بلاروس را فراخواند

سیاسی/ بین الملل 5f8176c584d10_5f8176c584d12 انگلیس، بعد از آنکه رئیس جمهور بلاروس ۳۵ دیپلمات از کشورهای همسایه لهستان و لیتوانی را از کشورش اخراج کرد، موقتاً سفیر خود در بلاروس را فراخوانده است.

مینسک روز جمعه در بحبوحه ناآرامی سیاسی که به دنبال انتخاب مجدد بحث‌برانگیز الکساندر لوکاشنکو، ایجاد شده، از این دو کشور ناتو (لهستان و لیتوانی) خواسته که تعداد کارکنان دیپلماتیک خود در بلاروس را کاهش دهند.

اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس بیش از دو ماه است که در حال برگزاری بوده و معترضان برکناری لوکاشنکو و آزادی زندانیان سیاسی را خواستارند.

رئیس جمهور بلاروس کشورهای ناتو را به دخالت در مسائل سیاست داخلی شرق اروپا متهم کرده است.

جمعه شب، "دومینیک راب" وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد که "ژاکلین پرکینز"، سفیر بریتانیا در بلاروس در همبستگی با لهستان و لیتوانی، موقتاً به انگلیس برگردانده شده است.

راب در توییتی نوشت: بریتانیا تصمیم بلاروس مبنی بر اخراج دیپلمات‌های لهستان و لیتوانی را محکوم می‌کند. این تصمیم کاملاً توجیه‌ناپذیر است و تنها باعث انزوای مردم بلاروس است. به عنوان همبستگی، ما نیز موقتاً سفیر خود را به منظور مشاوره درباره شرایط در بلاروس، احضار می‌کنیم.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

عواملی که باعث پرخاشگری کودکان می‌شوند

ش مهر 19 , 1399
نتایج به دست‌آمده از یک مطالعه نشان داد؛ رویارو شدن کودک با خشونت پدر علیه مادر، خشونت در محله و مدرسه، مشاجره والدین، خشونت بزرگسالان علیه کودک،…و جهت‌گیری هم‌نوایی؛ می‌تواند پرخاشگری کودکان را پیش‌بینی کند. روان‌شناسان اجتماعی معتقدند که پرخاشگری رفتاری آگاهانه است که هدف آن ایجاد درد و رنج […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000