اروپایی‌ها خواستار پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا هستند

سیاسی/ بین الملل 5f807fe26bfab_2020-10-09_18-51 پیمایش افکارسنجی در کشورهای بزرگ و مهم اروپایی نشان از تمایل مردم این قاره به پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دارد.

نظرسنجی جدیدی که توسط مؤسسه «یوگاو» (YouGov) در کشورهای اروپایی انجام شده، نشان می‌دهد که مردم این قاره خواستار پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر آمریکا و شکست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی این کشور هستند.

این نظرسنجی که در بازه زمانی ۱۵ سپتامبر تا ۴ اکتبر ۲۰۲۰ و در کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا،‌ سوئد و دانمارک برگزار شده، تمایل قاطع اروپایی‌ها به پیروزی بایدن بر ترامپ را نشان می‌دهد.

به نوشته وبگاه این مؤسسه، علی‌رغم اینکه مردم کشورهای اروپایی علاقه دارند بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شوند اما بیشتر آنها نیز احتمال می‌دهند که چنین اتفاقی رخ ندهد.

این نظرسنجی نشان داد که بسیاری از اروپایی‌ها نگران هستند انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا «منصفانه و آزاد نباشد» و درباره فرایند سیاسی در ایالات متحده شک دارند.

بر این اساس، فقط ۲ تا ۱۱ درصد از اروپایی‌ها معتقدند انتخابات ماه نوامبر در آمریکا، «کاملا آزاد و عادلانه» خواهد بود.

طبق نتایج این نظرسنجی، انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و سوئدی‌ها کسانی هستند بیش از همه اطمینان دارند انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آزاد و منصفانه نخواهد بود. دانمارکی‌ها و اسپانیایی‌ها در این موضوع دو دسته هستند و ایتالیایی‌ها بیش از بقیه فکر می‌کنند که فرایند دموکراتیک در ایالات متحده قوی خواهد بود.

پیش از این،نظرسنجی‌های همزمانی که به صورت مشترک توسط خبرگزاری «رویترز» و مؤسسه «ایپسوس» در شش ایالت کلیدی آمریکا انجام گرفته، نشان داده بود بایدن در سه ایالت از ترامپ پیش است و در سه ایالت دیگر نیز تقریبا مساوی هستند.

در همین ارتباط، بامداد امروز (پنجشنبه) مناظره معاونان نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا میان «کاملا هریس» و «مایک پنس» برگزار شد و نظرسنجی‌ها نشان داد که اکثریت، طرفِ دموکرات را برنده این مناظره قلمداد کردند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

اعلام زمان افتتاح مسکن ملی/ اتمام مسکن مهر در ۱۷ استان

ج مهر 18 , 1399
وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده روز اول آبان ماه اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن و همچنین تعدادی مسکن مهر با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. واحدها از پروژه ۴۰۰ هزار واحدی طرح اقدام ملی مسکن به نظر می‌رسد که به روزهای افتتاح نزدیک شده و بر اساس […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000