هنرمندی که با نمک نقاشی می‌کشد

5f7dbdf32a8e0_5f7dbdf32a8e2 یک هنرمند مصری با طراحی دقیق نمک روی یک صفحه سیاه، تابلوهای ماندگار از جنس نمک خلق می‌کند.

«هانی جنادی» هنرمند مصری است که با استفاده از نمک آثار هنری خلق می‌کند. این هنرمند که اکنون به استفاده از نمک برای خلق تصاویر شخصیت‌ها و مکان‌های مشهور جهانی روی آورده است پیشتر از پول و برگ برای خلق چنین طراحی‌هایی استفاده کرده بود و معتقد است تعداد انگشت‌شماری از هنرمندان در جهان از نمک برای این کار استفاده می‌کنند.

این هنرمند ۲۴ ساله که در روستایی کوچکی واقع در «شرقیه» زندگی می‌کند می‌گوید برای خلق این آثار هنری از یک تکنیک مخفیانه استفاده می‌کند.

این هنرمند در گفت و گو با رویترز بیان کرد: «خلق هر یک از این تصاویر با استفاده از نمک حدود ۴ الی ۵ ساعت زمان می‌برد و من پیشتر ناچار بودم در نهایت این طراحی را پاک کنم اما بعدها ایده‌ای برای نگهداری این آثار به ذهنم رسید… پس از بارها تلاش توانستم راهی برای ثابت نگه داشتن نمک‌ها پیدا کنم.»

حالا این هنرمند تابلوهای نمکی با قدمت بیش از سه سال را بر دیوار اتاقش نصب کرده است.

اگر چه او درآمد مختصری از راه فروش این تابلوها دارد، اما امیدوار است هنر او در خلق تابلو به کمک نمک بتواند در قاهره و جهان مورد توجه قرار بگیرد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

جاسوسی انگلیس و فرانسه از کاربران مشروط شد

چ مهر 16 , 1399
طبق حکم دادگاه عالی اتحادیه اروپا، جاسوسان انگلیسی و فرانسوی در صورتی می توانند به اطلاعات شخصی کاربران اینترنت و تلفن همراه دسترسی پیدا کنند که تهدید جدی برای امنیت ملی وجود داشته باشد. در حکمی که مورد استقبال مدافعان حقوق شهروندی قرار گرفت، دیوان عالی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000