آمار ابتلا به کرونا در میان کودکان کار پایتخت

5f7db3ee32f9f_2020-10-07_15-56

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه 200 مورد تست کرونا از کودکان کار و خیابان پایتخت گرفته شده است، گفت: خوشبختانه نتیجه تست همه این کودکان منفی بوده است.

سید مالک حسینی مدیرکل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی کودک به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: از روز شنبه 3 هزار بسته لوازم‌التحریر بین کودکان کار در مراکز پرتو توزیع می‌شود. همچنین تجلیل از فعالان حوزه کودک طی هفته آینده انجام خواهد گرفت و سامانه جذب داوطلبانه ارائه خدمات برای کودکان کار نیز رونمایی می‌شود.

وی از افتتاح رسمی مرکز مهارت‌آموزی به کودکان کار 15 تا 17 سال در منطقه یازده تهران خبر داد و گفت: در صورتی که این کودکان مهارت‌های لازم را فراگیرند، از چرخه کار کودک خارج و می‌توانند فعالیت‌هایی را انجام دهند.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران درباره آمار کودکان کار پایتخت گفت: شهرداری تهران مرجع تعیین‌کننده آمار کودکان کار و در معرض آسیب نیست، البته ما اگر آماری در این زمینه نیز به دستمان برسد به مراجع تعیین‌‌کننده ارسال می‌کنیم تا اقدامات لازم جهت کمک به آنها اتخاذ شود. همچنین کودکان کار شامل کودکان خیابان،‌کودکان زباله‌گرد هستند که ما تلاش می‌کنیم با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد اقدامات مناسبی جهت حمایت از آنها انجام دهیم.

حسینی با بیان اینکه تهران محل مناسبی برای کودکان نیست، گفت: کودکان نسبت به سایر اقشار جامعه کمتر دارای تریبون برای بیان دیدگاه و خواسته‌هایشان بودند و مشارکت کودکان در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای آنها چندان استفاده نمی‌شود.

وی گفت: در مجموع اینکه تهران محلی برای کودکان باشد هنوز جای کار دارد و به طورکلی می‌توان بیان کرد که تهران شهری دوست‌داشتنی برای کودکان نیست. در حوزه زنان نیز شرایط هر چند بهتر از کودکان است، ولی هنوز باید اقدامات مؤثرتری صورت گیرد.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه تعداد از کودکان کار تست کرونا برای آنها انجام گرفته است، گفت: ابتدای شیوع کرونا، ویروس کووید19 چندان شناخته شده نبود و همه تصور می‌کردند که کودکان درگیر این بیماری نمی‌شوند، ولی پس از مدتی مشخص شد که حتی کودکان هم از کرونا مصون نیستند و حتی جان خود را به دلیل این بیماری ممکن است از دست بدهند.

وی با اشاره به اینکه ابتدای شیوع کرونا زیرساختی جهت اخذ تست کرونا از کودکان کار نداشتیم، گفت: یکی از پیمانکاران همکار با شهرداری تهران پیشنهاد ما را جهت بررسی کرونا و انجام تست در کودکان کار پذیرفت و با همکاری تعدادی مرکز آزمایشگاهی تاکنون 200 تست کرونا از کودکان کار تهران گرفته شده و این روند ادامه خواهد داشت.

حسینی خاطرنشان کرد: از 200 تست انجام گرفته تا به امروز از کودکان کار، هیچ‌یک مبتلا به کرونا نبوده و تست آنها مثبت نبوده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

ویروس کرونا چند سال دیگر ریشه کن می‌شود؟

چ مهر 16 , 1399
یکی از مدیر عاملان شرکت تولیدکننده‌ی واکسن کروناویروس می‌گوید: «سال‌ها طول‌ خواهد کشید تا واکسن به دست‌ همه‌ی مردم جهان برسد». برای بازگشت به زندگی عادی قبل از کروناویروس، اغلب مردم به یک واکسن چشم امید دارند. بهتر است بدانیم که با وجود چند شرکت برای تولید واکسن و آزمایشاتی […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000