دعوا بر سر تیک تاک و وی چت به WTO کشیده شد

5f7bd0b1dc561_5f7bd0b1dc564 چین در یک نشست سازمان جهانی تجارت (WTO) با اعتراض علیه ممنوعیت دولت آمریکا علیه اپلیکیشنهای تیک تاک و وی چت، محدودیتهای مذکور را ناقض مقررات این نهاد اعلام کرد.

دولت ترامپ با استناد به نگرانیهای امنیت ملی، دستور داده است دانلود اپلیکیشنهای تیک تاک و وی چت که متعلق به شرکتهای چینی بایت دنس و تنسنت هستند، مسدود شوند اما قضات آمریکایی علیه اجرای فرمان رییس جمهور آمریکا رای داده اند.

یک منبع آگاه به رویترز گفت: در نشستی که روز جمعه در سازمان جهانی تجارت برگزار شد، نماینده چین اعلام کرد اقدامات مذکور خلاف مقررات این سازمان بوده و خدمات تجاری بین المللی را محدود کرده و اصول اولیه و اهداف سیستمهای تجاری چندجانبه را نقض می کند.

نماینده چین عدم ارایه مدرک از سوی آمریکا برای ادعاهایش در خصوص این اپلیکیشنها را گواهی بر سوء استفاده این کشور از مقررات توصیف کرد.

آمریکا در همین نشست از اقداماتش دفاع و اعلام کرد به دنبال مقابله با ریسکهای امنیت ملی است. دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که اطلاعات کاربران آمریکایی این اپلیکیشنها ممکن است به دست دولت چین بیافتد.

بر اساس گزارش رویترز، اظهارات چین به تنهایی در سازمان جهانی تجارت تاثیر ندارد اما این کشور ممکن است یک شکایت حقوقی علیه رفتار آمریکا تنظیم کند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

اردوغان و مرکل درباره تحولات منطقه صحبت کردند

س مهر 15 , 1399
سیاسی/ بین الملل رئیس ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه گفت: اردوغان در ویدیو کنفرانسی امروز سه‌شنبه به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته است که اتحادیه اروپا در نشست اخیر این اتحادیه، در برابر باج‌خواهی یونان و دولت یونانی قبرس تسلیم شده است. اردوغان درباره مدیترانه شرقی و بحران قره‌باغ با مرکل […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000